Shërbime Profesionale

Turizmi Mjekësor në Shqipëri ❤️

Cilësia, çmimet dhe popullariteti i Turizmit Mjekësor në Shqipëri po bëhen një trend. Zgjidhni mjekët më me përvojë, të specializuar në universitetet më të mira jashtë vendit. Merrni trajtimet më të mira mjekësore në Shqipëri duke kursyer deri në 70% për një cilësi premium.

Zbuloni shërbimin që ju përshtatet më së miri!
Ne jemi gati
kurdoherë!

Na kontaktoni në çdo kohë për të mësuar më shumë rreth trajtimeve tona.

Kontaktoni
ekipin tonë të përkushtuar.

Ne jemi gjithmonë të gatshëm për t'iu përgjigjur të gjitha pyetjeve tuaja.

Merrni ofertën falas
direkt në inbox-in tuaj!

Na dërgoni një mesazh dhe merrni ofertën tuaj falas për trajtimin e dëshiruar.

Zbuloni Pse!

Arsyet pse duhet të zgjidhni Turizmin Mjekësor në Shqipëri

Turizmi Mjekësor në Shqipëri ofron standardet më të larta të cilësisë me çmimet më konkurruese në mbarë botën. Ky vend ofron ekspertizën e profesionistëve më të kualifikuar në fushën e stomatologjisë, kirurgjisë estetike dhe procedurave të transplantimit të flokëve. 

Me teknologjitë e fundit, materialet e certifikuara nga BE dhe ekspertët ndërkombëtarë në mjekësi, turizmi shëndetësor në Shqipëri është kthyer në një nga sektorët më të favorshëm. Nëse jeni duke kërkuar për avancimet më të fundit në procedurat mjekësore me një kosto të përballueshme, Shqipëria është zgjedhja e duhur!

Trajtimet tona | Turizmi Mjekësor në Shqipëri

Në klinikën tonë të shërbimeve shëndetësore ofrojmë paketat më të avancuara dhe efektive për rezultatet më të mira me pamje natyrale!

Para dhe Pas Turizmit Mjekësor në Shqipëri

Në klinikën tonë të shërbimeve shëndetësore ofrojmë paketat më të avancuara dhe efektive për rezultatet më të mira me pamje natyrale!

Na tregoni se çfarë doni të arrini
Merrni një vlerësim të rastit tuaj specifik
Merrni një trajtim të jashtëzakonshëm në Shqipëri
Girl making a heart sign at an Albanian airplane.

TURIZMI MJEKËSOR NË SHQIPËRI

Rreth Nesh

Puna jonë përfaqëson misionin e dy vizionarëve që kërkojnë të përcjellin në botë vlerat më të mira të turizmit mjekësor në Shqipëri. Me qëllimin kryesor për të ndihmuar njerëzit të arrijnë pamjen e ëndrrave të tyre, prioritet është përmirësimi i mirëqenies dhe shëndetit të pacientëve. 

Shqipëria shfaq ekspertizën më të mirë në stomatologji dhe kirurgji estetike, duke mbledhur mjekë dhe kirurgë të kualifikuar jashtë vendit. Ajo ofron standardet më të larta të cilësisë dhe profesionalizmit. Turizmi mjekësor në Shqipëri shërben gjithashtu për të promovuar bukuritë e vendit.

Certifikatat dhe Akreditimet Ndërkombëtare

Our Reviews

Zonja Linda
Londër, MB
Lexo më shumë
Fillimisht isha skeptike, por pasi mbërrita në klinikë, Eliza i adresoi të gjitha shqetësimet e mia me aq kujdes, saqë mbeta pa dyshime. Jam befasuar! Rezultatet e mia të liposuksionit janë të mahnitshme dhe nuk mund të kërkoja asgjë më shumë!
Zoti Tom
Londër, MB
Lexo më shumë
Kisha dëgjuar më parë për transplantet e flokëve në Shqipëri, por nuk isha aq i sigurt . Më pas, vendosa të kontaktoja një klinikë dhe të kërkoja më shumë informacion. Mbeta i impresionuar. Jo vetëm që ata ju përgjigjën të gjitha pyetjeve të mia, por rezultatet e trajtimit tim ishin fantastike! Patjetër që jua rekomandoj!
Zonja Sophie
Londër, MB
Lexo më shumë
Pas tre shtatzënive po kërkoja një mënyrë për të përmirësuar pamjen time pa pasur nevojë të shpenzoj të gjitha kursimet. Një mik më rekomandoi të provoja një klinikë në Shqipëri për çmime më të mira, kështu që mendova pse jo. Mjeku i tejkaloi pritjet e mia. Nuk kam qenë kurrë më e lumtur!
E mëparshme
Tjetra

Nga blogu ynë - Këshilla për t'ju ndihmuar të kujdeseni siç duhet për shëndetin tuaj

Shih më shumë postime

Mësoni më shumë rreth misionit tonë

“Ne jemi të vendosur të ofrojmë shërbime mjekësore cilësore për mirëqenien e pacientëve tanë, për të arritur rezultate perfekte”.

Pacientë të kënaqur që nga viti 2015
0 +
Mjekë dhe kirurgë specialistë
0 +
Shërbime të ndryshme mjekësore
0
Referuar nga klientët besnikë
0 %
Shkalla e Kënaqësisë së klientëve tanë
0 %

Lumturia juaj, prioriteti ynë.

Ejani siç jeni, largohuni me pamjen e dëshiruar!
Ne jemi këtu për t'i bërë ëndrrat tuaja realitet.

Ne jemi këtu për t'iu përgjigjur pyetjeve tuaja

Pyetjet e bëra më shpesh rreth turizmit mjekësor në Shqipëri

Turizmi Mjekësor në Shqipëri është procesi i udhëtimit drejt Shqipërisë për kujdes mjekësor më të lirë në krahasim me vendet e tjera. Kjo praktikë po rritet me shpejtësi në Shqipëri nga njerëzit në mbarë botën. 

Nëse jeni duke kërkuar për një mënyrë për të përmirësuar pamjen tuaj për të arritur trupin ose tiparet e fytyrës që keni dëshiruar gjithmonë, ka shumë procedura të avancuara mjekësore dhe trajtime kozmetike të disponueshme që mund t'ju ndihmojnë të përmirësoni pamjen tuaj dhe të korrigjoni çdo tipar të padëshiruar.

Turizmi mjekësor në Shqipëri mund të garantojë standardet më të larta të cilësisë për çdo procedurë kozmetike me çmimet më të përballueshme. Duke zgjedhur një klinikë në Shqipëri, ju do të keni mundësinë të merrni kujdesin më të mirë mjekësor duke eksploruar paralelisht një destinacion të mrekullueshëm turistik.

Zgjedhja për trajtime mjekësore në Shqipëri mund t'ju ndihmojë të kurseni deri në 70% në procedurat tuaja dentare dhe kozmetike. Nëse jeni duke kërkuar për një alternativë me kosto efektive për kujdesin mjekësor, turizmi shëndetësor në Shqipëri ofron përparimet më të fundit në mjekësi me çmimet më konkurruese.

Për më tepër, do të mund të kombinoni trajtimet tuaja mjekësore me pushime! Turizmi mjekësor në Shqipëri do t'ju lejojë të vizitoni vende të bukura, qytete historike dhe atraksione kulturore pa pasur nevojë të shpenzoni shumë.

Shqipëria ka një regjim tatimor shumë më të ulët krahasuar me vendet e tjera jashtë vendit. Kostot e jetesës dhe kostot e punës janë gjithashtu më të ulëta. Për më tepër, duke qenë një fushë shumë e zhvilluar, kujdesi mjekësor në Shqipëri nxit konkurrencën midis klinikave, gjë që rezulton me çmime më konkurruese dhe të përballueshme.

Për këtë arsye, klinikat në Shqipëri janë në gjendje të ofrojnë kualitetin më të lartë të trajtimeve mjekësore me çmime më të ulëta. Kjo zgjidhje me kosto efektive garanton të njëjtën cilësi elitare, duke e bërë turizmin mjekësor në Shqipëri një zgjedhje popullore për shumë pacientë të huaj.

Keni vendosur të udhëtoni për trajtimet tuaja mjekësore në Tiranë, Shqipëri, po tani? Epo, fillimisht duhet të na kontaktoni dhe të na tregoni se çfarë lloj trajtimi po kërkoni. Stafi ynë do t'ju pyesë për shërbimin tuaj të dëshiruar, çfarë shpresoni të arrini nga ky trajtim, si dhe çdo kërkesë tjetër që mund të keni.

Pas një konsultimi fillestar, stafi ynë mund t'ju ndihmojë të bëni të gjitha masat e nevojshme përpara udhëtimit tuaj. Ata do t'ju ndihmojnë me akomodimin, fluturimin dhe transportin, kështu që nuk do t'ju duhet të shqetësoheni për asgjë.

Nëse zgjidhni të vini në Shqipëri për trajtimet tuaja mjekësore, jeni tanimë të vetëdijshëm për mundësitë e mëdha turistike që ky vend ofron. Nëse jeni duke pyetur veten nëse mund të bëni planet tuaja në lidhje me aktivitetet tuaja të kohës së lirë gjatë qëndrimit në Shqipëri, përgjigja është padyshim që po!

Sigurisht, stafi ynë mund t'ju ndihmojë të planifikoni vizitën tuaj duke ju ofruar një ciceron, por ju jeni të lirë të bëni gjithçka që dëshironi gjatë pushimeve tuaja. Në fund të fundit, prioriteti ynë kryesor është ofrimi i kujdesit mjekësor më të mirë të mundshëm. Pjesa tjetër varet nga ju dhe mundësitë janë të pafundme. Stafi ynë do të jetë në dispozicion 24/7 për çdo kërkesë.

Nëse po udhëtoni drejt Shqipërisë për trajtime mjekësore, mund të pyesni se çfarë tjetër mund të bëni gjatë qëndrimit tuaj këtu. Shqipëria ofron një shumëllojshmëri aktivitetesh nga të cilat mund të zgjidhni. Me destinacionet e shumta natyrore, vendet historike dhe aktivitetet kulturore, zgjedhjet janë të pafundme. 

Shumë pacientë zgjedhin të eksplorojnë kryeqytetin. Ata preferojnë të bëjnë shëtitje në Parkun e Liqenit Artificial ose të shijojnë një udhëtim me teleferik në Parkun Kombëtar të Dajtit. Për ata që e duan historinë, Muzeu Arkeologjik Kombëtar ose Bunk'Art 1 & 2 janë zgjedhje të shkëlqyera. Nga një jetë e gjallë nate te kuzhina e bukur vendase, Shqipëria ka diçka për këdo! 

Turizmi mjekësor në Shqipëri po bëhet gjithnjë e më popullor falë reputacionit të merituar për ofrimin e shërbimeve mjekësore më cilësore në rajon. Klinikat në Shqipëri kanë mbledhur mjekë dhe kirurgë të kualifikuar, të cilët kanë kryer studimet e tyre jashtë vendit. Ata janë këtu për t'ju ofruar ekspertizë ndërkombëtare dhe përvojën e tyre shumëvjeçare në fushën e stomatologjisë dhe kirurgjisë estetike.

Materialet e certifikuara nga BE, pajisjet më të fundit dhe protokollet strikte të sigurisë dhe sterilizimit janë të garantuara në Shqipëri. Nëse keni ndonjë dyshim për cilësinë e trajtimeve që do të merrni, ekspertët tanë do të jenë të lumtur të adresojnë të gjitha pyetjet dhe shqetësimet tuaja gjatë një konsultimi, pasi qetësia juaj është prioriteti ynë! Gjithashtu, Shqipëria është një nga vendet më të sigurta në Evropë. 

Turizmi mjekësor në Shqipëri është kthyer në një opsion të preferuar për shumë pacientë të huaj, për shkak të komoditetit dhe mbështetjes së madhe ndaj klientit që ofrojnë klinikat shqiptare. Mjekët dhe kirurgët në Shqipëri kanë kryer studimet e tyre jashtë vendit në universitetet më prestigjioze. Prandaj, ata janë në gjendje të flasin shumë gjuhë dhe shumë të aftë të bisedojnë me njerëz të të gjitha kombësive.

Në klinikat në Shqipëri komunikimi nuk është kurrë problem. Edhe nëse mjeku juaj nuk mund të flasë në gjuhën tuaj amtare, klinika do të sigurohet që të sigurojë një përkthyes, në mënyrë që çdo takim dhe konsultim të jetë sa më i qartë, i saktë dhe i dobishëm. 

Nëse e keni rezervuar tashmë fluturimin tuaj të radhës për në Shqipëri, ne mund t'ju sigurojmë të të gjitha shërbimet edhe për shoqëruesin tuaj. Disa pacientë preferojnë të udhëtojnë me një mik të ngushtë, një anëtar të familjes ose një person të dashur. Stafi ynë do të jetë mëse i lumtur t'ju ndihmojë të kryeni të gjitha përgatitjet e nevojshme edhe për shoqëruesin tuaj. 

Nëse jeni të shqetësuar për të pasur dikë që të kujdeset për ju pas procedurës suaj mjekësore, të kesh një shoqërues do të ishte një burim i madh ngushëllimi. Megjithatë, edhe nëse zgjidhni të udhëtoni vetëm, stafi ynë mjekësor do të jetë aty për t'u kujdesur siç duhet për ju gjatë çdo hapi të trajtimit tuaj.

Mjekët tanë sigurojnë që të kryejnë ekzaminime gjithëpërfshirëse dhe kontrolle të plota përpara se të vazhdojnë me trajtimet. Siguria dhe mirëqenia e pacientit është prioriteti ynë numër një. Pasi të keni diskutuar historinë tuaj mjekësore dhe të keni përfunduar të gjitha testet dhe ekzaminimet, ekspertët tanë do t'ju njoftojnë sesi të vazhdoni me procedurën. 

Kështu, rreziku për komplikime ulet në minimum. Në çdo rast, stafi ynë mjekësor do të jetë në gatishmëri 24/7 për t'ju ndihmuar me çdo problem apo shqetësim. Ju do të keni mbështetjen tonë në çdo hap të trajtimit tuaj. 

Nëse dëshironi të përmirësoni pamjen tuaj dhe të korrigjoni çdo defekt, duhet të merrni parasysh procedurat kozmetike në Shqipëri. Turizmi mjekësor në Shqipëri është një opsion i mirë nëse doni të merrni kujdesin kozmetik me cilësinë më të lartë me çmimet më të mira. Do të merrni një kujdes të shkëlqyer mjekësor ndërsa njiheni me një nga destinacionet më të bukura turistike në Evropë.

Të besuara nga mijëra pacientë të huaj çdo vit, klinikat shqiptare shquhen si ofruesit më të mirë për operacione estetike cilësore në Evropë. Me kirurgë dhe mjekë të trajnuar jashtë vendit dhe me përparimet më të fundit teknologjike në kirurgjinë plastike, transplantin e flokëve dhe trajtimet dentare, Shqipëria konsiderohet si një nga destinacionet më të mira dhe më të përballueshme të turizmit mjekësor.

Kanadaja, Turqia, Kosta Rika, Mbretëria e Bashkuar dhe Shqipëria shquhen si destinacionet kryesore të turizmit mjekësor. Për shkak të trajtimeve të tyre me kosto efektive dhe procedurave të avancuara kirurgjikale, këto vende tërheqin mijëra pacientë të huaj çdo vit. 

Shqipëria është kthyer në një vend të preferuar për shumë pacientë që kërkojnë të kombinojnë pushimet me trajtimin e tyre mjekësor. Ky vend, i cili premton një udhëtim të mrekullueshëm në Evropë, duke garantuar kujdesin më të mirë mjekësor, është kthyer në një zgjedhje të parezistueshme për këdo që po mendon për turizmin mjekësor. Në Shqipëri mund të gjeni të gjitha llojet e trajtimeve mjekësore duke përfshirë implantet dentare, trajtimet e mbjelljes së flokëve, kirurgjinë e trupit, trajtimet e gjoksit, liftingun e fytyrës dhe shumë të tjera.

Sistemi i kujdesit shëndetësor në Shqipëri është kryesisht publik, duke mbuluar nevojat bazë shëndetësore si dhe trajtime specifike nga një specialist ose kujdes mjekësor që nevojitet për një periudhë të gjatë kohore. Qytetarët shqiptarë kanë të drejtë për kujdes shëndetësor. Si të tillë, ata mund të zgjedhin kujdes mjekësor falas. Megjithatë, sistemi privat i kujdesit shëndetësor është bërë gjithnjë e më popullor me kalimin e viteve. 

Duke marrë parasysh çmimet e ulëta në krahasim me shumicën e vendeve të tjera jashtë vendit, shumë zgjedhin të shkojnë në klinika private dhe qendra shëndetësore duke kërkuar procedura më të avancuara mjekësore ose kozmetike. Në Shqipëri, ju mund të shijoni trajtime cilësore me çmimet më të përballueshme. Pacientët e huaj e kuptojnë më shumë se kushdo tjetër kosto-efektivitetin e kujdesit shëndetësor shqiptar, pasi mund të krahasojnë lehtësisht çmimet konkurruese në Shqipëri me vendet e tjera. 

Turizmi mjekësor është një fenomen në rritje, veçanërisht vitet e fundit. Njerëzit që zgjedhin të udhëtojnë për procedurat e tyre mjekësore zakonisht vijnë nga Shtetet e Bashkuara dhe vende të tjera të Evropës Perëndimore. Më shpesh shkojnë në vende të tilla si Shqipëria, Turqia, Kanadaja etj., sepse tërhiqen nga çmimet e jashtëzakonshme për trajtimet kozmetike në këto vende. 

Për shembull, Shqipëria është kthyer në një nga destinacionet më të njohura të turizmit mjekësor për pacientë nga e gjithë bota. Me teknologjinë më të fundit, kirurgë të kualifikuar të cilët janë të specializuar jashtë vendit dhe avancimet më të fundit në kirurgjinë estetike, trajtimet dentare dhe metodat e transplantit të flokëve, Shqipëria me të drejtë është emëruar si një vend lider në sektorin e turizmit shëndetësor.

Lumturia juaj, prioriteti ynë.
Mos Prisni Në Rradhë!
Regjistrohuni online përpara se të vini në klinikë.

Kurseni kohë dhe energji duke rezervuar lehtësisht një takim online.

sqAlbanian

KENI NEVOJË PËR KËSHILLA NGA EKSPERTËT TANË?

Merrni një kosto rreth procedurës tuaj nga mjekët tanë, pa pagesë.

Mënyra më e shpejtë Telefono tani ose WhatsApp

Upload a File

Limiti i per upload eshte 20mb.

By clicking the 'Submit' button below, I agree that a representative will contact me via email or phone calls to the phone number provided by me about medicaltourisminalbania.com services.
Enter the Captcha

Instagram & Facebook