Arm Lift Surgery in Albania – Brachioplasty Albania

Nuk jeni rehat me krahët sepse ju bëjnë të ndiheni të shëndoshë dhe më të vjetër? Kirurgjia për ngritjen e krahëve në Shqipëri është zgjidhja më e mirë. Rimerrni natyralitetin tuaj dhe ndjehuni të sigurt edhe një herë. Klinikat shqiptare të kirurgjisë për ngritjen e krahut do t'ju bëjnë të dashuroheni sërish me veten. Na vizitoni një herë dhe ju premtojmë të jemi zgjedhja juaj më e mirë që keni bërë ndonjëherë.

Arm lift in Albania image that shows what the surgery of brachioplasty does.

MOS PRISNI NË RRADHË!

Merrni një çmim dhe kuotim online, për vetëm 10 sekonda!

Mund të plotësoni formularin për të marrë një kuotim në vetëm 10 sekonda dhe ne do t'ju kontaktojmë së shpejti! 

Zgjedhja e Shqipërisë për një operacion profesional të ngritjes së krahut.

Ngritja e krahut, ose Brakioplastika është një operacion kozmetik që përdoret për të përmirësuar pamjen e pjesës së poshtme të krahut. Procedura konsiston në heqjen e yndyrës dhe lëkurës së tepërt midis sqetullës dhe bërrylit. Lëkura që mbetet zëvendësohet mbi konturet e ripozicionuara, për të pasur një pamje më të tonifikuar.

Para dhe pas brakioplastikës në Shqipëri.

Kush është një kandidat i mirë për t'iu nënshtruar një kirurgjie për ngritje krahu?

Individët që mund të jenë kandidatë të mirë për procedurën e ngritjes së krahut plotësojnë kriteret e mëposhtme:

 • Pacienti ka një peshë të qëndrueshme dhe relativisht të shëndetshme
 • Pacienti ka një sasi të konsiderueshme të lëkurës së sipërme të krahut
 • Pacienti nuk ka gjendje të komplikuar mjekësore
 • Pacienti ka pritshmëri realiste për procedurën
 • Pacienti duhet të jetë në gjendje të mirë shëndetësore fizike dhe psikologjike
 • Pacienti duhet të jetë i sigurt se dëshiron rezultate të qëndrueshme
 • Pacienti dëshiron të përmirësojë formën dhe konturet e krahut të tij
 • Pacienti është në peshën e tij ideale trupore

Brakioplastika e femrave ne Shqiperi.

Çfarë ndodh gjatë një ngritje krahu?

Nëse i plotësoni kriteret për të qenë një kandidat i mirë për një procedurë të ngritjes së krahut, atëherë ja çfarë duhet të prisni:

 • Ju do të merrni disa ilaçe, në mënyrë që të shmangni shqetësimin. Zakonisht përdoret me anestezi të përgjithshme, e cila ndikon në vënien në gjumë dhe bën të mundur bllokimin e ndjeshmërisë. Ndonjëherë, ndoshta do t'ju duhet të merrni një anestezi lokale, e cila prek zonën e kirurgjisë, e mpin atë për të eliminuar dhimbjen dhe për t'ju dhënë ndjenjën e relaksimit.
 • Kirurgu bën një prerje brenda ose në pjesën e pasme të krahut tuaj. Madhësia e prerjes varet nga shtrirja e procedurës.
 • Ai pret lëkurën e tepërt dhe e heq atë. Është e mundur heqja e dhjamit duke përdorur liposuction.
 • Kirurgu përdor qepje për të shtrënguar indin mbështetës.
 • Ai përdor qepje për të mbyllur prerjen përpara se të përfundojë procedurën. Ata e rrethojnë krahun tuaj me garzë sterile, në mënyrë që të zvogëlojnë mundësinë e infeksioneve.

Burri që ka nevojë për ngritjen e krahut para operacionit.

Pse të zgjidhni Shqipërinë për ngritjen e krahëve?

Çmime të përballueshme

Kirurgjitë estetike janë më të lira në Shqipëri krahasuar me çmimet që mund t'i gjeni në vende të tjera nëpër botë. Bëhet fjalë pikërisht për të njëjtat trajtime por Shqipëria i ofron me çmime më të ulëta. Mund të keni dyshime për cilësinë. Eshtë më se normale. Nuk është e lehtë të gjesh një vend që ofron një cilësi të lartë trajtimi dhe të të duhet të paguash më pak se gjysmën e çmimit që kanë vendet e tjera për shembull SHBA, Britania e Madhe etj. 

Mjeku shënon krahun përpara procedurës së brakioplastikës.

Kjo nuk është e gjitha. Shqipëria ofron disa lehtësira të tjera për klientët ndërkombëtarë. Një nga gjërat më të mira është se nuk keni nevojë të prisni shumë gjatë për konsultimin tuaj. Mund ta merrni brenda 3 ditësh. Duke qenë se euro është më e vlerësuar se leku shqiptar, do të thotë që kur vizitoni Shqipërinë duhet të paguani më pak. Gjatë qëndrimit tuaj mund të jetë e nevojshme të gjeni akomodim, por Shqipëria ju garanton se mund të rezervoni hotele shumë të mira me çmime të pabesueshme. E veçanta është fakti që disa klinika ofrojnë akomodim dhe transport për klientët e tyre ndërkombëtarë.

Para dhe pas ngritjes së krahut në Shqipëri.

Një destinacion i bukur

Shqipëria është një vend shumë i bukur. Mund të jetë i vogël, por është një thesar i vërtetë. Çfarë është kjo e veçantë për Shqipërinë? Epo, thjesht duhet të kërkoni në internet pak për natyrën e tij dhe ju premtojmë se do të mahniteni. Ka male me pamje spektakolare. Mund të përjetoni perëndimet më të bukura në jetën tuaj vetëm duke u ngjitur në lartësitë e maleve në Shqipëri, si mali i Tomorrit etj. Fushat janë të mbuluara nga lule shumëngjyrëshe që duken si një ylber. Lumenjtë tanë janë të pastër kristal.

Shqipëria destinacion i bukur dhe i përballueshëm për turizmin mjekësor.

 Shqiptarët janë kujedur gjithmonë që natyra e tyre të jetë e paprekur dhe ia kanë dalë më së miri. Natyra e tyre është një diamant, i pastër, i bukur dhe i paçmuar. Shqipëria ju ofron shumë gjëra për të bërë, për shkak të relievit të saj. Ju mund të zgjidhni të vizitoni male, fusha, dete, pyje, lumenj, qytete etj. Gjithashtu klima është shumë e përshtatshme në çdo stinë. Ajo që është me të vërtetë e rëndësishme të përmendet janë traditat e vjetra dhe unike. Do të njiheni me një kulturë shumë të ndryshme, do të provoni një lloj tjetër ushqimi dhe do të kërceni këngët më energjike ndonjëherë. Shqiptarët shquhen për mikpritjen e tyre. Ata do t'ju bëjnë të ndiheni si në shtëpinë tuaj. Është në dorën tuaj të vendosni nëse dëshironi të jeni thjesht një pacient, apo një turist me shpirt eksplorues.

Kirurgë të mrekullueshëm 

Nuk bëhet fjalë vetëm për talentin në fushën e tyre. Po, ata janë profesionistë. Përvoja e tyre e suksesshme e bën vërtet të lehtë besimin e shëndetit tuaj në duart e tyre. Por fakti i vërtetë që i bën ata të veçantë janë aftësitë e tjera të tyre përtej fushës së tyre profesionale. Duke qenë se shumica e tyre kanë studiuar jashtë, ata ishin të aftë të mësonin gjuhë të ndryshme. Ata mund të flasin italisht, greqisht, gjermanisht, frëngjisht etj. 

Kirurgjia më e mirë e ngritjes së krahut në Shqipëri.

Nëse jeni një pacient ndërkombëtar, ka një probabilitet të lartë për të gjetur një kirurg që flet gjuhën tuaj amtare. Po, është e rrallë dhe duket vërtet e çuditshme, por këta janë kirurgët shqiptarë. Gjithmonë të gatshëm për të ndihmuar në përmirësimin e komunikimit të tyre me pacientët. Ata kujdesen të krijojnë besim në çdo mënyrë. Në rast se nuk dini të flisni të njëjtat gjuhë, ata ofrojnë përkthyes që ju ofrojnë përkthim në të paktën 8 gjuhë. 

Sisteme inovative

Meqenëse shumica e kirurgëve kanë studiuar jashtë vendit, ata kanë qenë në kontakt me teknologjitë më të fundit. Ata ndërtuan klinikat e tyre sipas standardeve mjekësore dhe profesionale. Për më tepër ata përdorin pajisje të cilësisë më të lartë. Pra në klinikat shqiptare mund të keni të njëjtin trajtim për ngritjen e krahëve por me një çmim të shkëlqyer.

Staf i trajnuar mirë 

Kirurgët shqiptarë janë vërtet të përgatitur mirë. Studimet e tyre janë shumë të gjata dhe gjithashtu shumica e tyre zgjedhin të specializohen jashtë vendit. Kjo i bëri ata të kontaktojnë me klinikat më inovative në vendet e tjera. Ata ndërtuan klinikat e tyre në mënyrë që të funksionojnë me sistemet më inovative për t'i garantuar pacientit opsionet më të mira, që të ketë rezultatet e pritura. Duhet shumë kohë për tu bërë një kirurg. Është një punë me shumë përgjegjësi. Kjo është ajo që i bën ata profesionistë më të fortë dhe të vërtetë.  

Keni nevojë për diçka tjetër?

Ketu mund te gjeni disa trajtime te tjera qe mund t'ju interesojne:

Është normale që krahu dhe dora juaj të ndjehen të dobëta, por ato do të rikuperohen kur të jeni duke u shëruar. Gjatë procesit të rikuperimit kujdesuni që të kufizoni lëvizjen dhe aktivitetin e krahut.

Krahët duhet të ngrihen lart, kështu që 72 orë pas procedurës do të ishte shumë e dobishme nëse flini me një jastëk nën krah. Zgjatja e plotë e krahut mund të ndodhë në javën e parë.

KENI NEVOJË PËR KËSHILLA NGA EKSPERTËT TANË?

Konsultë falas online!

Plotësoni formën dhe ekspertët tonë të dedikuar do t'iu kthejnë përgjigje shumë shpejt! 

Upload a File

Limiti i per upload eshte 20mb.

By clicking the 'Submit' button below, I agree that a representative will contact me via email or phone calls to the phone number provided by me about medicaltourisminalbania.com services.
Enter the Captcha

KURSENI KOHëN. nDIHUNI Më MIRë.

Mos Prisni Në Rradhë!

Kurseni Kohë dhe Energji Duke Plotësuar Lehtësisht Formularin Tonë Të Kuotimit

sqAlbanian

KENI NEVOJË PËR KËSHILLA NGA EKSPERTËT TANË?

Merrni një kosto rreth procedurës tuaj nga mjekët tanë, pa pagesë.

Mënyra më e shpejtë Telefono tani ose WhatsApp

Upload a File

Limiti i per upload eshte 20mb.

By clicking the 'Submit' button below, I agree that a representative will contact me via email or phone calls to the phone number provided by me about medicaltourisminalbania.com services.
Enter the Captcha

Instagram & Facebook