Mons Lift në Shqipëri | Rimodelimi i dhjamit ne zonen publike

Nuk jeni rehat me trupin tuaj? Epo, rimodelimi i dhjamit në zonën pubis në Shqipëri është zgjedhja e duhur. Nuk bëhet fjalë vetëm për cilësinë e lartë të trajtimit, por edhe për çmimet jashtëzakonisht të ulëta që ofrojnë klinikat. Zgjidhni Shqipërinë, zgjidhni sigurinë dhe zgjidhni të kurseni para.

Mons Lift në Shqipëri.

MOS PRISNI NË RRADHË!

Merrni një çmim dhe kuotim online, për vetëm 10 sekonda!

Mund të plotësoni formularin për të marrë një kuotim në vetëm 10 sekonda dhe ne do t'ju kontaktojmë së shpejti! 

Çfarë është një rimodelim i dhjamit në zonën pubike?

Monsplastika konsiderohet si një procedurë kirurgjikale e cila konsiston në heqjen e lëkurës dhe indit yndyror shtesë nga zona pubis i pacientit. Zona pubis është grumbullim i indit përpara kockave tuaja pubike, i cili zakonisht është i mbuluar me qime pubike. Rimodelimi mons është një procedurë kozmetike e cila ngre, shtrëngon dhe riformëson strukturën e zonës pubis në mënyrë që të ndryshojë pamjen e saj. Kjo procedurë ndihmon në përmirësimin e funksionit dhe komoditetit.

Para dhe pas operacionit të mons lift

Kush konsiderohet si një kandidat i mirë për procedurën e rimodelimit te zonës pubike?

Një pacient mund të konsiderohet si një kandidat i mirë për një procedurë të rimodelimit të zonës pubis nëse ai:

  • Ka lëkurë ose inde shtesë që varen nga zona pubis mbi organet e tij gjenitale, gjë që e bën mjaft të pakëndshme pastrimin e zonave dhe ndonjëherë mund të jetë një arsye për infeksione.
  • Ka vështirësi në urinim ose gjatë seksit për shkak të zonës pubis të madhe.
  • Nuk ka një gjendje mjekësore që mund të ndikojë në aftësinë e trupit për t'u shëruar.
  • Nuk vuan nga diabeti, sëmundjet e zemrës apo sëmundjet e mushkërive.
  • Nuk pi duhan ose mund ta ndërpresë duhanin të paktën dy javë para procedurës dhe dy javë pas procedurës.
  • Ka pritshmëri realiste për trajtimin. 

Procedurat e barkut dhe liposuksioni nuk e heqin zonën pubike të pacientit. Pas kësaj procedure, mons pubis mund të jetë më i dukshëm. Kirurgu plastik mund t'ju sugjerojë t'i nënshtroheni një rimodelimi mons në të njëjtën kohë me liposuksionin ose rimodelimin e barkut.

Pse duhet t'i nënshtrohem një rimodelimi të zonës pubike?

Ka disa faktorë që ndikojnë në zhvillimin e lëkurës së tepërt dhe indit yndyror në zonën pubis si:

  • Një humbje e konsiderueshme në peshë
  • Shtatzënia
  • Mosha

Lëkura jonë ka fibra kolagjeni të cilat e lejojnë atë të lëvizë, të shtrihet dhe të kthehet në formën e saj normale. E bën atë më elastike. Kur shtojmë peshë, zakonisht dhjami ndërtohet në zonën tonë pubike dhe lëkura në këtë zonë shtrihet. Mbajtja e kësaj peshe për një kohë të gjatë bën që lëkura në zonën pubike të humbasë elasticitetin e saj.

Lëkura e tepërt në zonën pubike mund të ndikojë gjithashtu në shëndetin mendor të pacientit. Mund të ndikojë tek ai psikosocialisht dhe psikologjikisht dhe mund të shkaktojë ankth, stres dhe depresion. 

Gruaja që vuan nga dhjami i barkut.

Çfarë ndodh përpara procedurës së rimodelimit të zonës pubike?

Para procedurës Mons Lift duhet të bëni një konsultë me mjekun. Ai do të ekzaminojë shëndetin tuaj të përgjithshëm. Ai duhet të dijë çdo gjendje paraekzistuese shëndetësore ose faktorë rreziku me të cilët jeni përballur. Gjithashtu ju do të diskutoni pritjet tuaja mbi procedurën. Ju duhet t'i tregoni atij për çdo operacion të mëparshëm që keni pasur dhe për çdo recetë dhe medikamente që po merrni, duke përfshirë edhe suplementet bimore, ilaçet anti-inflamatore, aspirina dhe disa suplemente bimore që mund të rrisin negativisht rrezikun e gjakderdhjes.  

Më pas, mjeku do të ekzaminojë zonën tuaj punike kur të jeni në këmbë. Ai duhet të dijë mbi pamjen e lëkurës tuaj dhe indit yndyror në trup dhe se si graviteti ndikon në zona të ndryshme nga një pozicion në këmbë. Ai do të shënojë zonën, për të planifikuar procedurën. Ai përfshin prerjet udhëzuese dhe fshehjen ose minimizimin e plagëve.

Mjekut mund t'i duhet të bëjë fotografi të trupit, për kartelen juaj mjekësore, në pjesën e përparme dhe anësore.

Çfarë ndodh gjatë procedurës së rimodelimit të zonës pubike?

Gjatë procedurës mjeku do t'ju japë anestezi të përgjithshme, e cila ju vë në gjumë dhe nuk do të ndjeni asnjë dhimbje. Zakonisht mjeku përdor anestezi lokale dhe një qetësues oral. Anestezia lokale funksionon në një mënyrë që mpin vetëm zonën pubike dhe zonat pranë tyre. Qetësuesi oral ju bën të relaksoheni deri në atë pikë sa mund të jeni në gjumë, por mund të zgjoheni lehtësisht.

Kur jeni duke fjetur, mjeku do të bëjë një prerje horizontale në zonën pubis dhe më pas do të përdorë gërshërë kirurgjikale për të hequr indin dhjamor dhe lëkurën e tepërt. Ai do të shtrëngojë dhe do të bëjë formën e muskujve.

Në fund, kirurgu mund të përdorë pak silikon dhe ta vendosë në zonën pubike. Pastaj ai do të qepë tubat e silikonit në vend dhe do të mbyllë prerjen.

Çfarë ndodh pas procedurës së rimodelit të zonës pubike?

Pas përfundimit të procedurës, ofruesi i kujdesit shëndetësor do të përdorë fasha për të mbuluar prerjen. Nuk do t'ju duhet më të merrni anestezi. Më pas do të zhvendoseni në dhomën e rikuperimit ku ofruesit e kujdesit shëndetësor do të kujdesen për monitorimin e shëndetit të përgjithshëm dhe do të presin që të zgjoheni.

Duke qenë se shumica e procedurave të rimodelimit të zonës pubike janë ambulatore, kjo do të thotë që ju mund të ktheheni në shtëpi në të njëjtën ditë pas operacionit. Ndoshta do të jetë e nevojshme të kaloni një natë në institucionin e kujdesit shëndetësor në rast se keni një procedurë rimodelimi të zonës pubike në të njëjtën kohë me një liposuksion.

Kur mjeku vendos që nuk keni nevojë të qëndroni më, mund të shkoni në shtëpi. Keni nevojë për dikë që t'ju çojë në shtëpi dhe të kujdeset për ju për 24 orët e para pas procedurës.

Cilat janë përfitimet e procedurës së rimodelimit të zonës pubike?

Një procedurë e sigurt

Mons Lift është një procedurë e sigurt. Ka një rrezik të ulët të komplikimeve ose efekteve anësore

Përmirëson higjienën

Do të jetë më e lehtë për të larë barkun, zonën pubike dhe organet tuaja gjenitale.

Ju bën të ndiheni rehat

Do të jetë më e lehtë të urinoni dhe të kryeni marrëdhënie seksuale.

Ofron qëndrueshmëri

Nëse mbani një peshë të qëndrueshme, kontura e re e trupit tuaj do të jetë e përhershme.

Rritje e vetëvlerësimit

Pacientët që i janë nënshtruar kësaj procedure kanë qenë shumë të kënaqur me rezultatet. Ata ndihen shumë rehat me pamjen e tyre të re trupore dhe mënyrën se si përshtaten rrobat.

Mjekët në Shqipëri.

Pse të zgjidhni Shqipërinë për procedurën e rimodelimit të zonës pubike?

Çmime të përballueshme

Kryerja e një procedure të rimodelimit të zonës pubike në Shqipëri do t'ju kursejë para. Çmimi i operacionit është mjaft i lirë në krahasim me vendet e tjera si SHBA, Britania e Madhe etj. Nuk keni nevojë të paguani tarifa shtesë. Gjatë qëndrimit tuaj ju keni shumë lehtësira. Mund të gjeni akomodim shumë të lirë, mund të hani dhe të udhëtoni me cmime të pabesueshme gjithashtu. 

Sisteme inovative

Duke qenë se kirurgët shqiptarë kanë studiuar dhe specializuar jashtë vendit, ata kanë qenë në kontakt me teknologjitë më të fundit. Ata operojnë me sistemet më inovative për të garantuar rezultatet më të mira. 

Kirurgë të talentuar

Kirurgët shqiptarë kanë studiuar dhe specializuar jashtë vendit. Falë kësaj ata kanë mundur të jenë në kontakt me gjuhë të ndryshme. Ndoshta nëse zgjidhni të jeni një pacient ndërkombëtar, mund të komunikoni me kirurgun në gjuhën tuaj amtare. Ata mund të flasin italisht, greqisht, gjermanisht, frëngjisht etj. Nëse jo, ata ju ofrojnë përkthyes që mund të ndihmojnë në përkthimin e më shumë se 8 gjuhë të ndryshme.

Shqipëria e bukur.

Një vend i mrekullueshëm për t'u vizituar

Shqipëria është një vend i jashtëzakonshëm për t'u vizituar. Relievi i saj ofron shumë për turistët. Ju mund të zgjidhni të keni një përvojë në male, plazhe, lumenj, liqene, fusha e kështu me radhë. Do të keni mundësinë të njiheni me një kulturë të re me tradita unike. Mos i kaloni ditët duke qenë një pacient ndërkombëtar. Zgjidhni t'i bashkoheni bukurive shqiptare.

Keni nevojë për diçka tjetër?

Ketu mund te gjeni disa trajtime te tjera qe mund t'ju interesojne:

Të gjithë mund t'i nënshtrohen rimodelimit të zonës pubike. Gjithashtu dhe burrat.

Dy deri në tre ditë pas procedurës do të keni mundësi të keni shëtitje të ngadalta dhe të shkurtra. Pas katër deri në gjashtë javë mund t'i ktheheni ushtrimeve tuaja normale.

KENI NEVOJË PËR KËSHILLA NGA EKSPERTËT TANË?

Konsultë falas online!

Plotësoni formën dhe ekspertët tonë të dedikuar do t'iu kthejnë përgjigje shumë shpejt! 

Upload a File

Limiti i per upload eshte 20mb.

By clicking the 'Submit' button below, I agree that a representative will contact me via email or phone calls to the phone number provided by me about medicaltourisminalbania.com services.
Enter the Captcha

KURSENI KOHëN. nDIHUNI Më MIRë.

Mos Prisni Në Rradhë!

Kurseni Kohë dhe Energji Duke Plotësuar Lehtësisht Formularin Tonë Të Kuotimit

sqAlbanian

KENI NEVOJË PËR KËSHILLA NGA EKSPERTËT TANË?

Merrni një kosto rreth procedurës tuaj nga mjekët tanë, pa pagesë.

Mënyra më e shpejtë Telefono tani ose WhatsApp

Upload a File

Limiti i per upload eshte 20mb.

By clicking the 'Submit' button below, I agree that a representative will contact me via email or phone calls to the phone number provided by me about medicaltourisminalbania.com services.
Enter the Captcha

Instagram & Facebook