Liposuksioni në Shqipëri - Kirurgji për heqjen e dhjamit në Tiranë

Liposuction në Shqipëri është një trajtim kirurgjik estetik shumë i popullarizuar i cili përdoret për të hequr yndyrën e padëshiruar në trup. Zakonisht njerëzit që nuk mund të heqin qafe këtë yndyrë të tepërt ndërsa hanë shëndetshëm dhe kryejnë ushtrime fizike, zgjedhin këtë operacion për heqjen e yndyrës si një mënyrë shumë efikase për të krijuar një trup më të përcaktuar dhe proporcional.

Procedura për heqjen e dhjamit me Liposuction Albania.

MOS PRISNI NË RRADHË!

Merrni një çmim dhe kuotim online, për vetëm 10 sekonda!

Mund të plotësoni formularin për të marrë një kuotim në vetëm 10 sekonda dhe ne do t'ju kontaktojmë së shpejti! 

Pse njerëzit bëjnë liposuksion?

Shumë njerëz mund të ndihen të pasigurt dhe të pakënaqur me madhësinë ose formën e trupit të tyre për shkak të yndyrës së tepërt dhe kokëfortë. Nëse përpjekja për të humbur yndyrën e tepërt përmes aktivitetit fizik dhe ushqimit të shëndetshëm rezulton e pasuksesshme, ata e konsiderojnë liposuksionin si një alternativë të shkëlqyer për reduktimin e yndyrës.

Kirurgjia e liposuksionit është një mënyrë shumë efektive dhe e lehtë për të arritur rezultatet e dëshiruara, duke përmirësuar gjendjen tuaj fizike, si dhe shëndetin tuaj emocional dhe psikologjik.

Kush është i përshtatshëm për kirurgji për heqjen e yndyrës?

Pacientët që janë kandidatë të përshtatshëm për një operacion liposuksioni duhet të bien dakord për sa vijon:

  • Ata janë të shëndetshëm mendërisht dhe fizikisht.
  • Ata dëshirojnë të ndryshojnë formën dhe madhësinë e trupit të tyre.
  • Ata kanë vendosur synime realiste në lidhje me rezultatet e tyre të liposuksionit.

Kostoja e Liposuksionit në Shqipëri

Shqipëria ofron disa nga operacionet për lifting të kofshëve me çmimet më të përballueshme në rajon. Kostoja e një operacioni për lifting të kofshëve është e ulët në krahasim me vendet e tjera. Nëse zgjidhni trajtimin për lifting të kofshëve në klinikën tonë, do të merrni shërbime të shkëlqyera nga kirurgë të kualifikuar dhe të specializuar. 

Liposuction ne Shqiperi per trup te bukur.

Çmimet për trajtimet e kirurgjisë estetike në Shqipëri janë shumë më të ulëta krahasuar me vendet e tjera falë regjimit të ulët të taksave. Megjithatë, ju do të merrni konsultim falas, asistencë 24/7 nga stafi ynë i mjekëve dhe infermierëve të kualifikuar dhe ekspertizën më të mirë në kirurgjinë estetike falë kirurgëve tanë të mirënjohur dhe të certifikuar. 

Me pajisjet më të fundit dhe një ambient modern dhe steril, ju garantohet të gjeni punë cilësore dhe profesionalizëm. Për një ofertë specifike për trajtimin tuaj të liposuksionit, mos hezitoni të kontaktoni klinikën tonë dhe ne do t'ju përgjigjemi në detaje çdo pyetjeje që keni.

Cilat janë opsionet?

Liposuksioni tradicional

Liposuksioni tradicional përfshin thithjen e qelizave yndyrore duke përdorur një tub i cili do të futet në trupin e pacientit. Kjo procedurë kryhet nën anestezi të përgjithshme ose lokale dhe është e njohur për trajtimin e yndyrës së tepërt në zonën e qafës ose mjekrës. Kjo procedurë është shumë efikase, e thjeshtë dhe ka një rrezik të ulët të komplikimeve.

Mikroliposuksioni

Mikroliposuksioni është një operacion minimal invaziv. Koha e rikuperimit për mikroliposuksion është e ulët në krahasim me teknikat e tjera pasi kryhet nën anestezi lokale. Për nxjerrjen e yndyrës me këtë metodë përdoren kanulla shumë të vogla. Kanulat variojnë nga 0,9 mm në 2,3 mm. Kjo teknikë funksionon shkëlqyeshëm për reduktimin e yndyrës në sqetulla, nofull dhe mjekër.

Liposuction inteligjent ose liposuction me ndihmën e lazerit

Smart lipo është një teknikë e cila përdor nxehtësinë e nxjerrë nga lazeri për të reduktuar yndyrën në trupin e pacientit. Nxehtësia nga lazeri do të zbusë yndyrën e tepërt, duke e bërë më të lehtë nxjerrjen përmes liposuksionit. Kjo teknikë e liposuksionit me lazer mund të japë gjithashtu rezultate më të mira shtrëngimi të lëkurës pasi promovon prodhimin e kolagjenit. 

Liposuction me asistencë të energjisë

Kjo metodë është një teknikë e asistuar mekanikisht e liposuksionit. Është më pak intensive për kirurgët dhe mund të japë rezultate magjepsëse. Në thelb, kanulat automatike lëvizin në të gjitha drejtimet duke hequr yndyrën. Dridhja e kësaj makinerie mund të jetë gjithashtu e dobishme për të hequr më lehtë dhjamin dhe kokëfortën. Për pacientët që kanë bërë liposuksion kohët e fundit, liposuction me ndihmën e energjisë është një opsion i shkëlqyeshëm.

Liposuksion me ujë

Liposuction me ujë është një metodë shumë efektive për të hequr yndyrën shumë kokëfortë, veçanërisht në zona të tilla si gjinjtë. Njëkohësisht, mjeku mund të fusë anestezinë lokale dhe të kryejë procedurën e liposuksionit.

Celuloze

Kjo formë e liposuksionit me lazer është mjaft e avancuar pasi mund të synojë celulitin nën yndyrë. Duke dhënë rezultate të mahnitshme të shtrëngimit të lëkurës, celulaza është një trajtim popullor për heqjen e yndyrës me lazer për shumë njerëz.

Liposuction për femra në Shqipëri.

Liposuction për femra

Shumë gra preferojnë të marrin një trajtim liposuction për të përmirësuar pamjen e tyre. Ky operacion për heqjen e yndyrës jep rezultate të mahnitshme në këto pjesë të trupit të një gruaje:

Barku

Mjeku juaj mund të trajtojë pjesën e sipërme ose të poshtme të barkut në procedura të veçanta. Pavarësisht nëse dëshironi të hiqni majën e kifleve ose dhjamin më afër brinjëve tuaja, liposuksioni i barkut është një operacion shumë efektiv i cili mund të ndryshojë në mënyrë drastike pamjen e barkut tuaj.

Fytyra

Liposuksioni i fytyrës mund të përdoret për të trajtuar dhjamin e tepërt në mjekër, qafë ose faqe duke krijuar tipare elegante dhe të mprehta të fytyrës.

Ijet dhe beli

Nëse po përpiqeni të arrini formën e famshme të orës së rërës, liposuksioni mund të ndihmojë në konturimin e ijeve dhe belit tuaj në mënyrën që dëshironi të duken. Yndyra e tepërt në ije, të njohura ndryshe si "dorezat e dashurisë" mund të hiqet lehtësisht përmes këtij operacioni lipo.

Kofshë

Për të hequr dhjamin kokëfortë në pjesën e jashtme të kofshëve, kjo teknikë liposuction mund t'i formësojë këmbët tuaja duke u dhënë atyre më shumë përkufizim.

Gjunjët

Yndyra e tepërt e grumbulluar në pjesën e brendshme të gjunjëve mund të hiqet edhe përmes liposuksionit. Kjo procedurë shpesh kombinohet me liposuksionin e kofshës për të dhënë rezultate të mahnitshme.

Mbrapa

Pacientët që dëshirojnë të heqin yndyrën e tepërt në shpinë mund ta rregullojnë lehtësisht këtë problem përmes një trajtimi me liposuksion.

Të pasmet 

Një nga trajtimet më të njohura është liposuksioni në të pasme. Shumë gra zgjedhin të heqin dhjamin e tepërt nga të pasmet e tyre për të arritur një formë trupi më proporcionale.

Krahët

Liposuksioni i krahëve është një metodë shumë efektive për të hequr yndyrën e tepërt në pjesën e sipërme të krahëve. I njohur zakonisht si "krahë bingo", kjo yndyrë shtesë mund të gjendet edhe tek gratë që nuk janë mbipeshë. Liposuksioni i krahut mund të heqë me sukses yndyrën e padëshiruar dhe të shtrëngojë lëkurën duke krijuar një pamje rinore.

Liposuction për meshkuj në Shqipëri

Liposuction për meshkuj

Pra, shumë njerëz mendojnë se liposuksioni është më i popullarizuar tek gratë, liposuction për burrat është gjithashtu një trajtim shumë i kërkuar.

Megjithatë, burrat përballen me probleme të ndryshme kur bëhet fjalë për depozitat shtesë të yndyrës në krahasim me gratë. Disa nga operacionet më të njohura për heqjen e yndyrës për meshkujt përfshijnë:

Fytyra

Shumë meshkuj dëshirojnë të heqin qafe yndyrën e tepërt në mjekër ose qafë. Kjo mund të bëhet lehtësisht përmes një procedure liposuksioni të fytyrës pasi lëkura në këto zona është zakonisht më e hollë.

Barku

Depozitat e tepërta të yndyrës në bark janë një çështje e zakonshme për shumë meshkuj, e cila mund të rregullohet në mënyrë efektive përmes një procedure liposuksioni të barkut.

Krahët

Liposuction mund të përdoret për të trajtuar ijët ose krahët, të cilat për disa meshkuj mund të mbajnë shumë yndyrë të tepërt. Ky trajtim është veçanërisht efektiv për meshkujt e rinj pasi lëkura e tyre është më e shtrënguar dhe më elastike.

Reduktimi i gjoksit

Një nga operacionet më të njohura të liposuksionit është zvogëlimi i gjoksit për meshkujt. Nëpërmjet kësaj procedure dhjami i tepërt mund të hiqet nga zona e gjoksit duke krijuar një formë të fortë trupi që shumë meshkuj e dëshirojnë.

Keni nevojë për diçka tjetër?

Ketu mund te gjeni disa trajtime te tjera qe mund t'ju interesojne:

Ndonjëherë kirurgu juaj mund të kryejë një operacion liposuction dhe një bark në të njëjtën kohë për të dhënë rezultate optimale. Në rastet kur lëkura shtesë mbetet pas një trajtimi me liposuksion, mund të kryhet abdominoplastika për të krijuar një stomak të fortë dhe të sheshtë. Abdominoplastika mund të përdoret për të hequr qafe në mënyrë efektive çështje të tjera si strijat, shpërndarjen e pabarabartë të yndyrës, etj.

Klinika jonë është lider në fushën e kirurgjisë estetike në Shqipëri. Në bashkëpunim me ekspertët dhe kirurgët më të mirë të zonës, ne ofrojmë përvojë shumëvjeçare dhe ekspertizë të specializuar në teknikat më të avancuara të disponueshme për operacionet e heqjes së dhjamit. Me mijëra pacientë të kënaqur, ne garantojmë shërbime cilësore, kujdes të jashtëzakonshëm për pacientët tanë dhe rezultate të mahnitshme.

Mjekët tanë do të ekzaminojnë me kujdes historinë tuaj mjekësore, anatominë dhe shëndetin e përgjithshëm për të ofruar trajtimet më efektive dhe më të sigurta të liposuksionit. Me një shumëllojshmëri opsionesh liposuksionesh në dispozicion, ju jeni të sigurt që do të merrni trupin tuaj të ëndrrave në klinikën tonë.

Koha e rikuperimit pas operacionit të liposuksionit është më e shkurtër se shumica e trajtimeve të tjera. Procedura nuk është e komplikuar dhe efektet e anestezisë do të zhduken brenda një kohe të shkurtër. Megjithatë, rekomandohet që të merrni të paktën një javë pushim nga puna dhe të shmangni aktivitetin fizik dhe mavijosjet dhe ënjtjet largohen. Do të ndjeni një shqetësim të lehtë gjatë rikuperimit, megjithatë dhimbja do të jetë minimale. Mund t'ju rekomandohet të vishni një veshje për 6 javë.

Do të vini re rezultate të menjëhershme në 6 javë. Megjithatë, pamja e plotë dhe optimale e zonës suaj të trajtuar do të jetë plotësisht e dukshme në 6 deri në 12 muaj.

KENI NEVOJË PËR KËSHILLA NGA EKSPERTËT TANË?

Konsultë falas online!

Plotësoni formën dhe ekspertët tonë të dedikuar do t'iu kthejnë përgjigje shumë shpejt! 

Upload a File

Limiti i per upload eshte 20mb.

By clicking the 'Submit' button below, I agree that a representative will contact me via email or phone calls to the phone number provided by me about medicaltourisminalbania.com services.
Enter the Captcha

KURSENI KOHëN. nDIHUNI Më MIRë.

Mos Prisni Në Rradhë!

Kurseni Kohë dhe Energji Duke Plotësuar Lehtësisht Formularin Tonë Të Kuotimit

sqAlbanian

KENI NEVOJË PËR KËSHILLA NGA EKSPERTËT TANË?

Merrni një kosto rreth procedurës tuaj nga mjekët tanë, pa pagesë.

Mënyra më e shpejtë Telefono tani ose WhatsApp

Upload a File

Limiti i per upload eshte 20mb.

By clicking the 'Submit' button below, I agree that a representative will contact me via email or phone calls to the phone number provided by me about medicaltourisminalbania.com services.
Enter the Captcha

Instagram & Facebook