Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Liposuksioni me laser në Shqipëri

Liposuksioni me laser në Shqipëri është opsioni perfekt për pacientët që nuk ndihen rehat me trupin e tyre. Klinikat Shqiptare që ofrojnë procedurat e liposuksionit me laser ju mirëpresin me çmimet më të ulëta të pabesueshme dhe ju garantojnë rezultatet më të mira. Hidhini një sy më tej për të kuptuar pse ky trajtim ia vlen vërtet në Shqipëri.

Laser Liposuction in Albania, patient in the middle of the procedure treating buttocks fat.

MOS PRISNI NË RRADHË!

Merrni një çmim dhe kuotim online, për vetëm 10 sekonda!

Mund të plotësoni formularin për të marrë një kuotim në vetëm 10 sekonda dhe ne do t'ju kontaktojmë së shpejti! 

Liposuksion me laser - çfarë është?

Laser Liposuction in Albania is a surgical procedure which consists in the removement of the locally excess fat in the body with cannulas. In this procedure in Albania, the fat tissue melts by heating with laser beams which are transmitted by a cannula that is put under the skin. The heat reaches 50-52 degrees and may also provide tightening by heating the connective tissues surrounding  and the collagen of the skin. Laser Liposuction procedure has to be performed in a hospital environment which is sterilized and by a plastic surgeon also.

Ka shumë ndryshime në ruajtjen e yndyrës në varësi të rajonit të secilit pacient për shkak të dallimeve hormonale dhe gjenetike. Tek femrat përfshihen pjesë të tilla si barku dhe kofshët e jashtme etj. Tek meshkujt ka pjesë të tilla si barku. Kandidatë të mirë për procedurën e liposuksionit me laser janë pacientët që kanë shpërndarje yndyre, kryesisht në këto zona.

Bërja e liposuksionit me laser në Shqipëri

Kush është një kandidat i mirë për procedurën e liposuksionit me laser?

There are certain patients that  need to undergo the Laser Liposuction procedure in Albania.

 • Pacientët që kanë lubrifikim në kyçin e këmbës
 • Pacientët që kanë lubrifikimin poshtë gjurit
 • Pacientët meshkuj që kanë gjinekomasti
 • Pacientët meshkuj që kanë gjinekomasti
 • Pacientët që kanë nevojë vetëm për shtrëngim të lëkurës pa liposuksion në pjesë të trupit si gjoks, bark, këmbë dhe krahë.
 • Pacientët që kanë lubrifikim dhe lirim në lëkurën e belit, shpinës ose barkut dhe janë nga 35 deri në 45 vjeç.
 • Pacientët që kanë bërë një procedurë liposuksioni një herë, por kanë nevojë për një tjetër të fundit.
 • Pacientët që kanë lubrifikim 

Cilat janë fushat ku Liposuksioni me Laser ka më shumë efektivitet?

Procedura e liposuksionit me laser ka efektivitet më të lartë në disa pjesë më shumë se të tjerat. Këto pjesë janë:

 • Këmbët
 • Krahët
 • Pjesët e brendshme dhe të jashtme të gjurit
 • Gjinjtë
 • Kofshët e brendshme dhe të jashtme
 • Qafa 
 • Zona e shpinës dhe barku

Before after liposuction in Albania.

Si kryhet anestezioni procedura e liposuksionit me laser?

Pjesët shumë të vogla kryhen me anestezi lokale, ndërsa pjesët më të mëdha kryhen me anestezi lokale por edhe me mbështetjen e një lloji tjetër anestezie që quhet anestezi sedative.

Pse njerëzit zgjedhin ta kenë atë?

Ka disa avantazhe të përdorimit të një lazeri për të shkatërruar qelizat dhjamore. Ato përfshijnë:

 • Nuk është një procedurë shumë invazive
 • Është me anestezi lokale, nuk kërkohet anestezi e përgjithshme
 • Jo shumë shenja
 • Prerja është më e vogël
 • Shërim i shpejtë
 • Ska shumë ënjtje
 • Prodhohet kolagjen për të shtrënguar lëkurën tuaj

Who is suitable for having Laser liposuction treatment in Albania?

Pacienti duhet të plotësojë të gjitha kriteret për të pasur mundësinë t'i nënshtrohet procedurës së Liposuksionit me Laser:

 • Ai ka një shëndet të mirë psikologjik dhe fizik mjekësor
 • Ai dëshiron të përmirësojë konturet e trupit
 • Ai dëshiron që rezultatet e tij të zgjasin
 • Ai dëshiron të shmangë operacionin invaziv të liposuksionit
 • Ai dëshiron të shmangë anestezi të përgjithshme
 • Ai ka një këndvështrim pozitiv dhe pritshmëri realiste se çfarë mund të arrihet nga procedura e liposuksionit me lazer.

Results after laser liposuction in Albania.

Çfarë ndodh gjatë procedurës së liposuksionit me lazer?

Së pari, kirurgu shënon zonën që do të trajtohet.

Pastaj bën një prerje të vogël rreth 1 deri në 2 mm me mikroskalpel dhe më pas injekton anestezinë lokale. 

Fibra optike e lazerit futet me përparimin e saj përmes indit të lëkurës, i cili vërehet qartë në sipërfaqe duke përdorur dritën e lazerit. Në procedurë, linjat e shënjuara duhet të gjurmohen në sipërfaqen e lëkurës duke përdorur lazerin poshtë me lëvizje metronik për së gjati. Për shkak të energjisë termike dhe lëvizjes mekanike, lazeri zbërthen indin dhjamor. Ai i transformon qelizat yndyrore në një emulsion vaji. Ky emulsion vaji mund të thithet shumë lehtë. 

Gjëja më e mirë është se nuk duhet të merreni me qepje, por vetëm me vende shumë të vogla të prerjes. Ata mund të shërohen shumë shpejt për vetëm disa ditë. Procedura është gjithashtu shumë e shpejtë. Duhen vetëm 1 deri në 2 orë, por koha natyrisht varet nga sa zona të trajtuara ka pacienti. Ky trajtim është shumë i shpejtë në krahasim me opsionet tradicionale. Pacienti do të jetë në gjendje të vazhdojë përsëri në jetën e tij të përditshme të nesërmen pas përfundimit të procesit.

Pamje që tregojnë dy persona duke bërë lipo lazer në Tiranë, Shqipëri.

Pse të zgjidhni Shqipërinë për trajtimin me Liposuksion me Laser?

Çmime të përballueshme

Epo, klinikat shqiptare ofrojnë çmimet më konkurruese. Nëse i krahasoni me çmimet e vendeve të tjera si SHBA, UK e kështu me radhë, mund të zbuloni se ne i ofrojmë me gjysmën e çmimeve të tyre. Është shumë e rëndësishme të theksohet se çmimet e ulëta nuk ndikojnë në cilësinë e trajtimit. Ju mund të merrni të njëjtën cilësi por me çmime më të ulëta. Kjo ndodh për shkak të vlerës së monedhës së këmbimit. Euro është më e vlerësuar se leku shqiptar, ndaj kur të vizitoni Shqipërinë do të duhet të paguani më pak. 

Shfaqja e pjesëve të ndryshme të trupit të gruas përpara procedurës së liposuksionit.

Objektet e tjera, si akomodimi dhe ushqimi i lirë janë faktorë vendimtarë që e bëjnë Shqipërinë një vend të preferuar nga pacientët ndërkombëtarë. Gjithashtu, disa klinika ju ofrojnë transport falas nëse trajtimi juaj zgjat gjatë. Në Shqipëri nuk keni pse të bëni pagesa ekstra. Ju do të paguani vetëm për trajtimin tuaj dhe gjërat që lidhen me të.

Kirurgët mund të flasin shumë gjuhë

Kirurgët tanë janë të talentuar. Mos u habitni nëse keni një konsultë me kirurgun në gjuhën tuaj amtare. Duke qenë se shumica e tyre kanë studiuar jashtë, ata mësuan shumë gjuhë të ndryshme si italisht, greqisht, gjermanisht, frëngjisht etj. Nëse ai nuk është në gjendje të komunikojë me ju, ata ofrojnë përkthyes për të ndihmuar në më shumë se 8 gjuhë.

Një vend unik për t'u vizituar

Shqipëria është një thesar i vërtetë. Bëhet fjalë për natyrën, kulturën, traditat dhe njerëzit e saj. Ju mund të përjetoni pamjet më fantastike të natyrës, malet e larta, fushat shumëngjyrëshe, detet transparente, perëndimet më të pabesueshme të diellit etj. Shqipëria të jep shumë mundësi. Nëse vendosni të jeni një pacient ndërkombëtar, mos e ndaloni përvojën tuaj në klinikat tona. Shkoni dhe eksploroni Shqipërinë dhe ndërtoni momente të paharrueshme.

Sisteme inovative

Duke qenë se shumica e kirurgëve shqiptarë kanë studiuar dhe specializuar jashtë vendit, ata kanë qenë në kontakt me teknologjitë më të fundit. Ata sollën idetë në vendin e tyre dhe ndërtuan klinika të bazuara në sistemet operative më inovative. Ata punojnë sipas standardeve mjekësore, për të garantuar zgjidhjet më të mira për çdo pacient.

Keni nevojë për diçka tjetër?

Ketu mund te gjeni disa trajtime te tjera qe mund t'ju interesojne:

Ju mund të shihni rezultatet e liposuksionit me lazer një javë pas procedurës, por rezultatet e plota të dukshme duhen katër deri në gjashtë muaj pas operacionit. Po, rezultatet e liposukcionit me laser janë të përhershme, sepse qelizat yndyrore çaktivizohen në mënyrë që ato të mos jenë në gjendje të ruajnë më yndyrë. Është shumë e rëndësishme për ju që të mbani një dietë, stil jetese dhe peshë të shëndetshme.

Koha varet nga numri i zonave që do të trajtohen. Ai varion nga 1 deri në 3 orë.

Pacienti mund të largohet nga klinika pas vetëm disa orësh. Ushtrimet e tij duhet të kufizohen për një periudhë të caktuar kohe, maksimumi dy javë. Siç e shihni, koha e rehabilitimit është mjaft e kufizuar.

KENI NEVOJË PËR KËSHILLA NGA EKSPERTËT TANË?

Konsultë falas online!

Plotësoni formën dhe ekspertët tonë të dedikuar do t'iu kthejnë përgjigje shumë shpejt! 

Upload a File

Limiti i per upload eshte 20mb.

By clicking the 'Submit' button below, I agree that a representative will contact me via email or phone calls to the phone number provided by me about medicaltourisminalbania.com services.
Enter the Captcha

KURSENI KOHëN. nDIHUNI Më MIRë.

Mos Prisni Në Rradhë!

Kurseni Kohë dhe Energji Duke Plotësuar Lehtësisht Formularin Tonë Të Kuotimit

sqAlbanian

KENI NEVOJË PËR KËSHILLA NGA EKSPERTËT TANË?

Merrni një kosto rreth procedurës tuaj nga mjekët tanë, pa pagesë.

Mënyra më e shpejtë Telefono tani ose WhatsApp

Upload a File

Limiti i per upload eshte 20mb.

By clicking the 'Submit' button below, I agree that a representative will contact me via email or phone calls to the phone number provided by me about medicaltourisminalbania.com services.
Enter the Captcha

Instagram & Facebook