Rimodelimi i hundës në Shqipëri - Procedura e pezullimit të hundës

Mendoni se ka diçka që nuk shkon në fytyrën tuaj që do ta kishit ndryshuar? Ndiheni në siklet me hundën sepse nuk arrini të bëni fotot që dëshironi dhe është shumë e vështirë për ju të gjeni vendin ku mund të keni pamjen që e ëndërroni kaq gjatë? Epo, rimodelimi i hundës në Shqipëri është opsioni i duhur për të përmirësuar pamjen e hundës tuaj. E veçanta e Shqipërisë është se ju mund të gjeni alternativën e duhur për ju, të merrni trajtimet më cilësore dhe të gjitha këto me çmimet më të pabesueshme në treg. Për më tepër, Shqipëria është një vend mjaft interesant për t'u vizituar. Gjatë trajtimit tuaj ju keni mundësinë të eksploroni një vend të ri.

Kirurgjia më e mirë e ngritjes së majës së hundës në Shqipëri

MOS PRISNI NË RRADHË!

Merrni një çmim dhe kuotim online, për vetëm 10 sekonda!

Mund të plotësoni formularin për të marrë një kuotim në vetëm 10 sekonda dhe ne do t'ju kontaktojmë së shpejti! 

Rimodelimi i hundës në Tiranë, Shqipëri

Çfarë është kirurgjia e rimodelimit të hundës?

Kirurgjia e rimodelimit të hundës, e cila quhet edhe kirurgjia e rinoplastikës së hundës, është një procedurë e lokalizuar e hundës që përqendrohet vetëm në majën e hundës, e cila mund të ndryshojë pamjen e hundës duke riformuar ose zvogëluar madhësinë e saj. 

Kush është një kandidat i mirë për procedurën e rimodelimit të hundës?

Para së gjithash, si në çdo proces kirurgjik mjekësor, është thelbësore që pacienti të ketë një gjendje të mirë shëndetësore dhe të mos pijë duhan, në mënyrë që të jetë një kandidat i mirë për procedurën e rimodelimit të hundës.

Zakonisht, ky lloj trajtimi rekomandohet për të rriturit. Kjo për shkak se pjesët e fytyrës së tyre tashmë janë rritur. Është me të vërtetë e rëndësishme që pacienti që vendos t'i nënshtrohet operacionit të rimodelimit të hundës, të ketë pritshmëri realiste për atë që mund të arrihet pas kryerjes së procedurës.

Cilat janë disa nga avantazhet e rimodelimit të hundës?

  • Kryerja e rimodelimit të hundës ju ofron një profil më të mirë.
  • Ndihmon për të rregulluar majën e hundës me drejtim poshtë.
  • Ndihmon në rafinimin e hundës. Në rast se hunda juaj ka një shtrembërim, procedura e rimodelimit të majës së hundës riformëson dhe konturon formën e hundës për ta bërë atë të duket më e drejtë.
  • Ju jep një efekt dobësimi.

Grua e mahnitshme para dhe pas operacionit të heqjes së majës së hundës në Shqipëri

Pse të zgjidhni Shqipërinë për rimodelimin e hundës?

Çmime të ulëta

Shëndeti është mbi të gjitha. Kur bëhet fjalë për shëndetin tonë, të gjithë duam të jemi të sigurt se do të zgjedhim duart e duhura për të. Imagjinoni nëse i gjeni trajtimet tuaja me çmime vërtet të ulëta. Epo, Shqipëria është një zgjedhje e shkëlqyer për ju që të keni trajtimet më cilësore me çmimet më konkurruese në treg. Klinikat shqiptare ofrojnë shumë lehtësira, veçanërisht për pacientët ndërkombëtarë. 

Nëse jeni pacient ndërkombëtar në Shqipëri, nuk keni nevojë të bëni pagesa shtesë. Ju mund të paguani vetëm për trajtimet tuaja dhe gjërat që lidhen me këtë. Në përgjithësi, në vende të tjera në mbarë botën pacientët duhet të paguajnë tarifa shtesë. Pra, duhet të paguani më shumë edhe për taksat që në Shqipëri nuk ju përfshihen në faturën tuaj.

Ka edhe vecori të tjera që lidhen me stilin e jetesës. Me siguri po pyesni veten për akomodimin, por në Shqipëri mund të gjeni akomodim të shkëlqyer me çmimet më të mira. Ajo që e bën Shqipërinë të veçantë është fakti se disa klinika ofrojnë akomodim dhe transport falas me makina private dhe shoferë nëse trajtimet tuaja zgjasin. Ata janë gjithmonë një mbështetje e pacientëve të tyre.

Kirurgë të pabesueshëm

Mjekët shqiptarë janë më të mirët! Ata janë shumë profesionistë në fushat e tyre. Të jesh mjek kërkon shumë përgatitje. Ju duhet të studioni vërtet shumë për shumë vite. Shumica prej tyre kanë studiuar dhe specializuar jashtë vendit. Kjo i bëri ata të jenë në kontakt me shumë gjuhë të huaja. Kështu ata arritën të mësonin shumë prej tyre. 

Mos u habitni nëse vini në Shqipëri për trajtimet tuaja dhe gjeni një mjek që flet gjuhën tuaj amtare. Ata mund të flasin italisht, greqisht, frëngjisht, gjermanisht e kështu me radhë. Ata përdorin aftësitë e tyre të tjera personale për të krijuar besim me pacientët e tyre. Fokusi i tyre është së pari të kenë një konsultë të qartë me pacientin, në mënyrë që të mund të zbulojnë opsionin më të mirë për të. 

Në rast se nuk keni një gjuhë të përbashkët për të komunikuar me njëri-tjetrin, nuk ka asgjë për t'u shqetësuar. Klinikat shqiptare ofrojnë përkthyes që mund të ndihmojnë në përkthimin e më shumë se 8 gjuhë.

Kirurgjia e ngritjes së majës së hundës me çmim të përballueshëm në Shqipëri

Struktura inovative

Duke qenë se shumica e mjekëve shqiptarë kanë studiuar dhe specializuar jashtë vendit, do të thotë se ata kanë qenë në kontakt me teknologjitë më të fundit. Klinikat shqiptare janë ndërtuar të gjitha sipas standardeve mjekësore dhe profesionale. Ata operojnë me sistemet më inovative, në mënyrë që të premtojnë rezultatet më të mira.

Një vend interesant për t'u vizituar

Duke qenë se shumica e mjekëve shqiptarë kanë studiuar dhe specializuar jashtë vendit, do të thotë se ata kanë qenë në kontakt me teknologjitë më të fundit. Klinikat shqiptare janë ndërtuar të gjitha sipas standardeve mjekësore dhe profesionale. Ata operojnë me sistemet më inovative, në mënyrë që të premtojnë rezultatet më të mira.Mund të mos jetë një vend i madh, por Shqipëria është një nga vendet më të bukura që mund të shihni. Bëhet fjalë për natyrën e saj mahnitëse. Falë relievit të saj mund të përjetoni tv gjitha tipet e tij. Ju mund të eksploroni male, kodra, lumenj, liqene, fusha etj. 

Ka shumë qytete të bukura që ju tregojnë në çdo cep traditat unike shqiptare. Shqiptarët shquhen për mikpritjen dhe bujarinë e tyre. Ata do t'ju japin një hundë të përsosur dhe zemrat e tyre. Nëse e vizitoni Shqipërinë një herë, ajo ju premton ta vizitoni përsëri.

Keni nevojë për diçka tjetër?

Ketu mund te gjeni disa trajtime te tjera qe mund t'ju interesojne:

Në përgjithësi, rezultatet e rimodelimit të hundës zgjasin rreth një deri në dy vjet. Rezultatet mund të zgjasin më gjatë pas herës së parë të procedurës kur e bëni atë pas 9 muajsh rregullisht. Mund të pritet që të ketë një rimodelim të përhershëm nëse kolagjeni stimulohet në hundë.

Edhe kirurgjia e rimodelimit të hundës konsiderohet si një procedurë minimalisht invazive, nevojiten prerje dhe qepje për t'u bërë. Ka disa komplikime me të cilat pacienti mund të përballet si temperatura, infeksione të ndryshme etj.

Pacientët lejohen të përdorin syze, në rast se nuk ka ënjtje apo shqetësime të tjera serioze. Është e rëndësishme të dini se nëse dëshironi të mbani syze nuk duhet t'i mbani ato për një kohë të gjatë.

Është e rëndësishme të dini se duhet të shmangni aktivitete të tilla si sauna, dush të nxehtë, spa etj. Gjithashtu duhet të qëndroni larg alkoolit për 24 orë pas procedurës. Duhet të keni kujdes që të mos ushtroni presion në zonën e prekur për 48 orë pas procedurës.

Kur flini në krah ose në bark, mund të krijoni një presion në fytyrën tuaj. Është e rëndësishme që ju t'i shmangni këto veprime veçanërisht rreth një javë pas operacionit. Sugjerohet të flini në shpinë. Koka juaj duhet të mbështetet në një jastëk, në mënyrë që të minimizohet ënjtja pas procesit.

Pas procedurës së rimodelimit të hundës, të kesh ënjtje të lehtë në vendet e qepjes është normale. Mund t'ju sugjerohen disa medikamente për të ndihmuar në normalizimin e këtyre simptomave nga 3 deri në 5 ditë.Procedura zgjat rreth 30-45 minuta. 

KENI NEVOJË PËR KËSHILLA NGA EKSPERTËT TANË?

Konsultë falas online!

Plotësoni formën dhe ekspertët tonë të dedikuar do t'iu kthejnë përgjigje shumë shpejt! 

Upload a File

Limiti i per upload eshte 20mb.

By clicking the 'Submit' button below, I agree that a representative will contact me via email or phone calls to the phone number provided by me about medicaltourisminalbania.com services.
Enter the Captcha

KURSENI KOHëN. nDIHUNI Më MIRë.

Mos Prisni Në Rradhë!

Kurseni Kohë dhe Energji Duke Plotësuar Lehtësisht Formularin Tonë Të Kuotimit

sqAlbanian

KENI NEVOJË PËR KËSHILLA NGA EKSPERTËT TANË?

Merrni një kosto rreth procedurës tuaj nga mjekët tanë, pa pagesë.

Mënyra më e shpejtë Telefono tani ose WhatsApp

Upload a File

Limiti i per upload eshte 20mb.

By clicking the 'Submit' button below, I agree that a representative will contact me via email or phone calls to the phone number provided by me about medicaltourisminalbania.com services.
Enter the Captcha

Instagram & Facebook