Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Transplanti i Flokëve në Shqipëri

Transplanti i flokëve në Shqipëri është një zgjedhje e shkelqyer për meshkujt dhe femrat që duan të sherojne renien e flokëve. Rivendosni flokët tuaj duke besuar specialistët më të mirë të transplantit të flokëve në Tiranë, Shqipëri.

Transplanti i flokeve ne Shqiperi

MOS PRISNI NË RRADHË!

Merrni një çmim dhe kuotim online, për vetëm 10 sekonda!

Mund të plotësoni formularin për të marrë një kuotim në vetëm 10 sekonda dhe ne do t'ju kontaktojmë së shpejti! 

Zgjidhni klinikat me reputacion per transplantin e flokeve

Transplantimi i flokëve është një trajtim popullor për shumë njerëz që vuajnë nga rënia e flokëve. Në Shqipëri, transplantimi i flokëve ka fituar popullaritet me kalimin e kohës, ndaj ka shumë klinika që ofrojnë këtë procedurë. Kostoja e një transplanti të suksesshëm të flokëve mund të ndryshojë në varësi të disa faktorëve, siç janë madhësia e folikulave tuaja ekzistuese, sa humbje të flokëve keni përjetuar, si dhe karakteristika të tjera personale si përkatësia etnike ose gjinia.

Para dhe pas flokëve me Manual FUE

Është e rëndësishme të gjeni një mjek me përvojë që është i specializuar në kryerjen e këtij lloji të operacionit, sepse ai do të jetë në gjendje t'ju japë këshilla rreth lloji të procedurës që do të ishte më e mira për ju bazuar në rrethanat tuaja specifike. Nëse jeni të interesuar të mësoni më shumë rreth transplantit të flokëve lexoni më tej!

Si funksionon kirurgjia e transplantimit të flokëve?

E gjithë procedura zgjat 3-7 orë, në varësi të numrit të transplanteve. Kjo për shkak se çdo gjëndër e flokëve ka jetëgjatësi të ndryshme dhe rritet me ritëm të ndryshëm. Sa më shumë grafte të keni, aq më gjatë do t'ju duhet për të përfunduar operacionin. Koha mesatare është midis 3 dhe 7 orëve për një transplantim të vetëm të kokës (që përfshin gjithçka nga përgatitja deri te kujdesi pasues).

Transplanti Manual i Flokëve Fue në Shqipëri ndërsa mjeku është duke punuar.

Transplantimi i flokëve FUE është zgjedhja më e preferuar e pacientëve, sepse është minimalisht invazive dhe nuk lë shenja të dukshme. Kjo metodë përfshin mbledhjen e qimeve nga një pjesë e kokës dhe më pas përdorimin e tyre për të mbuluar zonën pa flokë në një pjesë tjetër të kokës. Mbledhja e grafteve mund të bëhet ose në një seancë të vetme ose në disa seanca të shpërndara në kohë.

Procedura zgjat rreth dy orë dhe kërkon pushim pas përfundimit të saj. Mjeku juaj do të përcaktojë se sa grafte ju nevojiten bazuar në mbulimin që ju nevojitet për secilën zonë dhe çfarë lloj forme dëshironi.

Hapat e kirurgjisë së transplantit të flokëve në Shqipëri

Hapi i parë përfshin heqjen e folikulave të flokëve të shëndetshëm nga një zonë tjetër e kokës ose trupit tuaj. Pacienti nuk duhet të ketë humbje aktive të flokëve në këtë moment, kështu që nëse aktualisht po humbisni flokë, ato do të zëvendësohen me qimë të reja.

Transplanti i Flokëve FUE në Shqipëri

Mjeku më pas do të përdorë një gjilpërë dhe fije të hollë për të nxjerrë pjesë të holla të lëkurës nga zona pas secilit vesh. Kjo procedurë quhet korrje, dhe bëhet me anestezi lokale (ju nuk do të ndjeni asgjë).

Zona e donatorit është zakonisht në pjesën e pasme të kokës, kështu që çdo shenjë fshihet lehtësisht nga flokët tuaj të mbetur. Flokët mund të merrën gjithashtu nga kudo në trupin tuaj, por më së shpeshti merren nga skalpi ose fytyra.

Pas nxjerrjes së indeve folikulare të shëndetshme nga vendet e dhurimit, si p.sh. pjesa e pasme e kokës ose kraharori, këto inde duhet të pastrohen tërësisht me një solucion antiseptik përpara se të vendosen në vendet marrëse si fytyra ose skalpi, ku ato do të rriten në qime të reja me kalimin e kohës.

Rezultatet pas Transplantit te Flokëve në Shqipëri

Vetë operacioni i transplantit përfshin marrjen e një rripi të lëkurës nga një zonë si krahu ose kofshët dhe përdorimin e tij për të krijuar një folikul të ri (pjesa e boshtit të flokëve). Ky folikul implantohet më pas në lëkurën e kokës. Eshtë e rëndësishme që të mos keni probleme të tjera shëndetësore, sepse kjo do të ndikojë në përshtatjen e grafteve të flokëve.

Transplantimi i flokëve tuaj do të bëhet përmes prerjeve të vogla në zonat pa flokë. Kirurgu përdor një gjilpërë të imët që udhëhiqet nga imazhet me ultratinguj për të vendosur çdo folikul floku në pozicion, duke krijuar një rezultat me pamje natyrale.

Pas përfundimit të procedurës, do të jeni në gjendje t’i riktheheni rutinës tuaj të zakonshme brenda dy javësh. Nuk mbeten qepje apo shenja të dukshme.

3200 Grafte transplante flokësh për femra

Ju mund të shkoni në shtëpi menjëherë pas procedurës, por do t'ju duhet dikush tjetër që t'ju shoqërojë. Anestetiku i përdorur gjatë procedurës është shumë i fortë ndaj nuk duhet t’i jepni makinës deri 24 orë pas procedurësë. Sigurohuni që dikush tjetër të çojë makinën tuaj në shtëpi kur të ketë mbaruar gjitchçka.

Transplanti i Flokëve në Shqipëri: Kujdesi pas procedurës

Kur të ktheheni në shtëpi, kirurgu juaj do t'ju japë udhëzime se si të kujdeseni për implantet tuaja. Kjo përfshinshmangien e aktiviteteve të caktuara si noti, përdorimi i vaskave të nxehta ose saunave, stërvitja e tepërt dhe ekzpozimi në diell. Ju gjithashtu duhet të kujdeseni për menazhimin e problemeve mjekësore ekzistuese që mund të përkeqësohen nga stresi i rikuperimit (siç është presioni i lartë i gjakut).

Rezultatet e trajtimit të rënies së flokëve me plazmë të pasur me trombocite në Shqipëri

Shumica e njerëzve janë në gjendje të kthehen në punë brenda pak ditësh dhe të kthehen në rutinën e tyre të zakonshme në më pak se dy javë. Megjithatë, do t'ju duhet dikush tjetër që t'ju çojë në shtëpi pas procedurës. Ju mund të ndjeni dhimbje dhe ënjtje për disa ditë ndërsa trupi juaj shërohet, por kjo gjë duhet të qetsohet brenda pak orësh pas procedurës.

Transplanti i Flokëve në Shqipëri - Rezultate Para dhe Pas

Nëse nuk keni bërë ende një transplant flokësh, është e rëndësishme të mbani mend se procedura është një proces. Duhet kohë që flokët tuaj të rinj të rriten, kështu që nuk do të ketë rezultate të menjëhershme nga vizita e parë. Ju mund të keni nevojë për disa procedura me kalimin e kohës për të arritur rezultatet më të mira të mundshme.

Mund t’ju duhet të prisni për të paktën një muaj pas operacionit përpara se të shihni rezultatet e plota; megjithatë, kjo i gjithë procesi i rritjes mund të zgjasë deri në dy vjet. Ne punojmë fort për të ofruar transplantin më të mirë të flokëve në Shqipëri, duke siguruar flokë të shëndetshëm dhe kënaqësinë e klientëve tanë. Ju garantojmë se do të kënaqeni me transplantin tuaj të flokëve dhe vetëbesimin që vjen me të, duke e bërë këtë një investim të denjë për pamjen dhe lumturinë tuaj!

Transplanti më i mirë i flokëve në Shqipëri

Transplantimi i flokëve është një procedurë që përfshin heqjen e qimeve nga pjesa e pasme e kokës dhe transferimin e tyre në zona të ndryshme të fytyrës. Është një proces i shtrenjtë, por mund të bëhet me kosto relativisht të ulët nëse gjeni një mjek të mirë që e di se çfarë po bën.

Transplantimi i flokëve të grave në Shqipëri më parë

Ne ofrojmë shërbime me cilësi të lartë për transplantin e flokëve në Shqipëri për më shumë se 20 vjet, kështu që të jini të sigurt se ne jemi në gjendje t'ju japim rezultatet që dëshironi! Si një nga klinikat lider në Shqipëri me kirurgë të certifikuar dhe pajisje moderne (përfshirë lazerët), mjekët tanë do të bëjnë gjithçka që është e mundur për t'i dhënë secilit pacient pamjen e tij unike—dhe do të sigurohen që paratë e tyre të shërbejnë për realizimin e një procedure të saktë e të suksesshme!

Ju mund të keni dëgjuar për transplantin e flokëve në Shqipëri, koston e mbjelljes së flokëve në Shqipëri dhe shumë më tepër, por mund të keni ende pyetje. Ndoshta po mendni nëse ky trajtim është i duhuri për ju dhe nëse do të funksionojë në fund. Ne duam t'ju ndihmojmë që të jeni sa më të qartë! Ekipi ynë mund t'ju japë të gjithë informacionin e nevojshëm dhe më shumë, në mënyrë që kur të vijë koha e takimit juaj, të dini saktësisht se çfarë mund të prisni nga shërbimet tona. 

Paketa Premium

  • Transplanti i flokëve me metodën FUE ose DHI
  • Akomodimi për tre netë në një hotel
  • Transporti aeroport – hotel – klinikë
  • A blood test before the transplant
  • Shampo dhe pajisje të nevojshme për pas operacionit
  •  Medikamentet e nevojshme
  • Suport 24/7
Keni nevojë për diçka tjetër?

Ne ofrojmë të gjitha trajtimet moderne të rënies dhe restaurimit të flokëve në Shqipëri.

Prej vitesh njerëzit kanë udhëtuar drejt Shqipërisë për mbjellje flokësh. Procedura është më e përballueshme se në SHBA apo Evropë dhe mjekët janë të njohur për aftësitë dhe përvojën e tyre. Por a është e sigurt? Kjo është një pyetje që shumë njerëz e bëjnë përpara se të udhëtojnë në një vend të huaj për operacion. Përgjigja është po, transplantimi i flokëve në Shqipëri është i sigurt, por ju duhet të bëni fillimisht kërkimin tuaj.

Nëse jeni duke kërkuar për një transplant flokësh në Shqipëri, gjëja e parë që duhet të bëni është të gjeni një klinikë me reputacion. Pastaj, duhet të bëni një kontroll të klinikës. Mund të filloni duke parë komentet e pacientëve që kanë bërë transplant flokësh në Shqipëri, ose të kërkoni për klinika të akredituara. Shumica e klinikave me reputacion do të jenë anëtarë të një shoqate që mbikëqyr praktikat e tyre dhe siguron që ato të ndjekin standardet ndërkombëtare të kujdesit.

Ju mund të kontaktoni klinikënt tonë, pasi ne kemi një përvojë shumëvjeçare në transplantimin e flokëve në Shqipëri dhe kemi punuar me shumë pacientë që kanë udhëtuar nga e gjithë bota për procedurën e tyre. Ne do të jemi në gjendje të ofrojmë një transplant flokësh me cilësi të lartë, kujdes të jashtëzakonshëm ndaj klientit dhe ekspertizën e specialistëve më të mirë në rajon.

Në Shqipëri do të gjeni disa nga trajtimet më të përballueshme për mbjelljen e flokëve. Kjo për shkak se kostoja e jetesës është shumë më e ulët në krahasim me vendet e tjera të Evropës apo më gjerë, duke bërë që edhe kostot e punës të jenë më të ulëta. 

 

Për më tepër, turizmi mjekësor është një industri shumë e zhvilluar në Shqipëri, që do të thotë se ka konkurrencë ekzistuese midis klinikave. Nga ana tjetër, konkurrenca ka një efekt pozitiv në çmimet e transplantit të flokëve. Gjithçka kontribuon në ofrimin e transplantit të flokëve me çmime të përballueshme. Kostoja e ulët e mbjelljes së flokëve në Shqipëri është një nga përfitimet më të pabesueshme të zgjedhjes së Shqipërisë për transplantin tuaj të flokëve.

Kostoja e transplantit të flokëve në Shqipëri do të varet nga:

 

  • Sasia e flokëve që do të transplantohen
  • Numri i seancave që do t’i duhen kirurgut tuaj për të kryer këtë transplant flokësh
  • Medikamente shtesë me recetë që mund t'ju duhet të merrni

 

Ne ofrojmë konsultime të plota falas për klientët tanë në mënyrë që të adresojmë çdo pyetje dhe shqetësim që ata mund të kenë. Mos hezitoni të flisni me kirurgun tonë për kostot, rezultatet e mundshme dhe kujdesin pas procedurës, në mënyrë që të dini se çfarë mund të prisni nga ky shërbim.

Nëse jeni duke kërkuar për një zgjidhje të shpejtë, transplantet e flokëve janë zgjidhja ideale. Ato mund t'ju japin një pamje të re të mrekullueshme me një çmim të përballueshëm në një kohë të shkurtër. Transplantet e flokëve në Shqipëri janë një mundësi e shkëlqyer nëse jeni duke kërkuar për një zgjidhje me kosto të ulët që do të zgjasë me vite!

KENI NEVOJË PËR KËSHILLA NGA EKSPERTËT TANË?

Konsultë falas online!

Plotësoni formën dhe ekspertët tonë të dedikuar do t'iu kthejnë përgjigje shumë shpejt! 

Upload a File

Limiti i per upload eshte 20mb.

By clicking the 'Submit' button below, I agree that a representative will contact me via email or phone calls to the phone number provided by me about medicaltourisminalbania.com services.
Enter the Captcha

KURSENI KOHëN. nDIHUNI Më MIRë.

Mos Prisni Në Rradhë!

Kurseni Kohë dhe Energji Duke Plotësuar Lehtësisht Formularin Tonë Të Kuotimit

sqAlbanian

KENI NEVOJË PËR KËSHILLA NGA EKSPERTËT TANË?

Merrni një kosto rreth procedurës tuaj nga mjekët tanë, pa pagesë.

Mënyra më e shpejtë Telefono tani ose WhatsApp

Upload a File

Limiti i per upload eshte 20mb.

By clicking the 'Submit' button below, I agree that a representative will contact me via email or phone calls to the phone number provided by me about medicaltourisminalbania.com services.
Enter the Captcha

Instagram & Facebook