Lifting i Qafës në Shqipëri - Kirurgji Platismaplastike Tiranë

Nuk ndiheni rehat me pamjen tuaj? Mendoni se duhet të ndryshoni diçka në pamjen e qafës tuaj. Atëherë, lifting i qafës në Shqipëri është zgjedhja e duhur për ju. Klinikat shqiptare ju ofrojnë kualitetin më të mirë të trajtimeve me anë të sistemeve më inovative për të patur rezultatet më të mira për pacientët e tyre. Ajo që e bën Shqipërinë të veçantë është fakti së ofron një çmimet më konkurruese dhe shërbimet më cilësore.

Kirurgjia më e mirë e ngritjes së qafës në Tiranë, Shqipëri

MOS PRISNI NË RRADHË!

Merrni një çmim dhe kuotim online, për vetëm 10 sekonda!

Mund të plotësoni formularin për të marrë një kuotim në vetëm 10 sekonda dhe ne do t'ju kontaktojmë së shpejti! 

Lifting i Qafës në Tiranë, Shqipëri

Çfarë është lifting i qafës?

Lifting i qafës është një operacion estetik që konsiston në eliminimin e yndyrës së tepërt dhe lëkurës së varur në qafën e pacientit. Kjo procedurë gjithashtu ndihmon në shtrëngimin e muskujve platizma. Kjo procedurë quhet gjithashtu platismaplastikë dhe mund ta bëjë qafën tuaj të duket më rinore dhe të konturuar. 

Çfarë është muskuli platizma?

Platizma është një fletë e hollë muskulore e cila bën të mundur lëvizjen në pjesën e poshtme të fytyrës. Ajo shtrihet nga kockat e klavikulës në pjesën e poshtme të fytyrës. Në rast se platizma juaj dobësohet, mund të ndryshojë pamjen e qafës tuaj.

Kush është një kandidat i mirë për kirurgjinë e lifting të qafës?

Ju jeni një kandidat i mirë për t'iu nënshtruar procedurës së lifting të qafës nëse:

 • Keni dhjam të tepërt në qafë. 
 • Keni lëkurë të varur në qafë.
 • Keni humbur shumë peshë dhe tani keni lëkurë të tepërt.
 • Lëkura juaj e qafës duket e varur.
 • Keni rrudha.

Gruaja rezultatet më të mira para dhe pas ngritjes së qafës në Shqipëri

Cilat janë përfitimet e procedurës për lifting të qafës?

Koha e shpejtë e rikuperimit

Nëse i krahasojmë këto procedura me operacione të tjera estetike, lifting i qafës ka një periudhë rikuperimi vërtet të shpejtë.

Ajo konturon nofullën tuaj

Një nga përfitimet më të rëndësishme të procedurës së lifting të qafës është mundesia për të

Plagët janë minimale

Prerja mund të fshihet nën vijën e nofullës duke e bërë të vështirë që njerëzit e tjerë të kuptojnë se ju keni kryer një operacion.

Më pak rrudha

Pas operacionit, rrudhat që krijohen në qafë zvogëlohen, duke përmirësuar pamjen e përgjithshme të saj.

Më pak lëkurë të varur

Pas procedurës së lifting të qafës, lëkura e varur hiqet për t'ju dhënë një pamje më rinore.

Cilat janë rreziqet e platismaplastikës?

Procedura e lifting të qafës mund të ketë komplikime të tilla si:

 • Ënjtje
 • Dhimbje
 • Humbje e përkohshme e flokëve
 • Infeksione
 • Ndikon në ndjesinë e lëkurës
 • Gjakderdhje
 • Mavijosje

Kirurgjia më e mirë e ngritjes së qafës në Shqipëri

Pse të zgjidhni Shqipërinë për t'iu nënshtruar procedurës së lifting të qafës?

Çmime të përballueshme

Shqipëria është nga vendet më të preferuara për pacientët ndërkombëtarë për trajtime estetike. Në klinikat shqiptare nuk keni nevojë të paguani tarifa shtesë. Ju duhet të paguani vetëm për trajtimin tuaj dhe gjërat që lidhen me të. Ka edhe lehtësira të tjera për shkak të valutës së këmbimit. Për shembull, euro është më e vlerësuar se leku shqiptar. Kjo do të thotë që kur vini në Shqipëri duhet të paguani më pak para për të njëjtin lloj trajtimi. 

Ajo që është e rëndësishme të dini është se nëse trajtimi juaj zgjat, ka disa klinika që mund të ofrojnë akomodim falas. Gjithsesi, është mjaft e lehtë të gjesh një hotel shumë të lirë në Shqipëri. Ndonjëherë disa klinika ofrojnë transport falas me shoferë dhe makina private. Po ashtu, vendi ka edhe një kosto shumë të ulët jetese, që i ndihmon pacientët ndërkombëtarë të mos shpenzojnë shumë.

Nëse krahasoni çmimet në Shqipëri me ato të vendeve të tjera si SHBA, Mbretëri e Bashkuar e kështu me radhë, do të shikoni se Shqipëria ofron trajtime cilësore me gjysmën e çmimeve të tyre. Këta janë disa nga faktorët që e kanë bërë Shqipërinë një vend të preferuar për t'u vizituar. Ka shumë pacientë ndërkombëtarë që zgjedhin çdo vit klinikat shqiptare për trajtimet e tyre. Ata kanë krijuar besim duke ofruar cilësinë më të lartë të trajtimeve me çmimet më konkurruese në treg.

Një vend i mrekullueshëm për t'u vizituar

Shqipëria është një nga vendet më të bukura për t'u vizituar, duke filluar nga natyra e saj spektakolare falë relievit të larmishëm e deri në klimën e saj shumë komode. Ju mund të zgjidhni të eksploroni pyje, të ngjiteni në një mal, të notoni në lumë ose një liqen. Ka shumë aktivitete ku mund të bëhesh pjesë në Shqipëri. 

Nëse vini në Shqipëri për trajtimet tuaja, mos u ndalni vetëm në klinikat e saj. Përjetoni pamjet më të mahnitshme dhe ndërtoni momentet më të paharrueshme të jetës tuaj. Mësoni për një kulturë të re dhe tradita unike për të cilat shqiptarët kujdesen prej vitesh.

Klinika më e mirë për kirurgjinë plastike të lift qafës në Shqipëri

Teknologji inovative

Shumica e kirurgëve shqiptarë kanë studiuar jashtë vendit. Disa prej tyre vendosën të kryejnë specializimet e tyre edhe në vende të tjera. Kjo do të thotë se ata kanë qenë në kontakt me teknologjitë më të fundit. Kështu ata ndërtuan klinikat e tyre sipas shembujve që gjetën. Ata operojnë me sistemet më inovative, në mënyrë që të ofrojnë rezultatet më të mira për pacientët e tyre. 

Duke përdorur teknologjitë më të fundit ata ndërtuan reputacionin e shërbimive të tyre cilësore dhe fituan besimin e pacientëve, sidomos ata ndërkombëtar që vazhdojnë të zgjedhin çdo vit Shqipërinë për trajtimet e tyre. Zgjidhni Shqipërinë dhe ne do të realizojmë ëndrrat tuaja.

Mjekë të mrekullueshëm

Siç u përmend më parë, shumica e mjekëve në Shqipëri kanë studiuar dhe janë specializuar jashtë vendit. Ata kanë qenë në kontakt me shumë gjuhë të ndryshme. Pra, nëse vendosni të bëni trajtimet tuaja në Shqipëri, mos u habitni nëse mjeku juaj komunikon me ju në gjuhën tuaj amtare. Ata flasin shumë gjuhë si greqisht, italisht, frëngjisht, gjermanisht etj. 

Në rast se ju nuk keni një gjuhë të përbashkët për të komunikuar, nuk ka asgjë për t'u shqetësuar. Për mjekët është shumë e rëndësishme që të realizojnë një konsultë të qartë dhe të kuptueshme me pacientët e tyre. Ndaj, ata ofrojnë përkthyes që mund të ndihmojnë në komunikimin me më shumë se tetë gjuhë. 

Keni nevojë për diçka tjetër?

Ne ofrojmë të gjitha trajtimet moderne të rënies dhe restaurimit të flokëve në Shqipëri.

Rezultatet e kësaj procedure mund të zgjasin me vite. Por kjo periudhë kohore varet nga disa faktorë dhe është e ndryshme për çdo person. Disa nga këta faktorë janë paraqitur më poshtë:

 • Lëkura mund të dëmtohet nga ekspozimi në diell.
 • Ndikimi i gjenetikës në elasticitetin e lëkurës.
 • Pirja e duhanit mund të ndihmojë në krijimin e rrudhave dhe plakjen e parakohshme.

Ju duhet të kontaktoni kirurgun tuaj në rast se ndjeni komplikimet e mëposhtme:

 • Po përjetoni ethe dhe të dridhura.
 • Vëreni se plaga ju dhemb kur e prekni lehtë.
 • Keni gjakderdhje.
 • Ënjtje jonormale në pjesë të tilla si krahët ose këmbët.
 • Ndjeni dhimbje që nuk i përgjigjen medikamenteve të dhëna nga mjeku.

Procedura e lifting të fytyrës konsiston në ofrimin e një pamje më rinore në pjesën e sipërme të fytyrës. Ndonjëherë ajo përfshin komponentë të procesit të lifting të qafës.

Nga ana tjetër, procedura e lifting të qafës konsiderohet si një alternativë më pak invazive. Ajo përfshin pjesën poshtë mjekrës dhe pjesën poshtë klavikulës.

KENI NEVOJË PËR KËSHILLA NGA EKSPERTËT TANË?

Konsultë falas online!

Plotësoni formën dhe ekspertët tonë të dedikuar do t'iu kthejnë përgjigje shumë shpejt! 

Upload a File

Limiti i per upload eshte 20mb.

By clicking the 'Submit' button below, I agree that a representative will contact me via email or phone calls to the phone number provided by me about medicaltourisminalbania.com services.
Enter the Captcha

KURSENI KOHëN. nDIHUNI Më MIRë.

Mos Prisni Në Rradhë!

Kurseni Kohë dhe Energji Duke Plotësuar Lehtësisht Formularin Tonë Të Kuotimit

sqAlbanian

KENI NEVOJË PËR KËSHILLA NGA EKSPERTËT TANË?

Merrni një kosto rreth procedurës tuaj nga mjekët tanë, pa pagesë.

Mënyra më e shpejtë Telefono tani ose WhatsApp

Upload a File

Limiti i per upload eshte 20mb.

By clicking the 'Submit' button below, I agree that a representative will contact me via email or phone calls to the phone number provided by me about medicaltourisminalbania.com services.
Enter the Captcha

Instagram & Facebook