Lifting i Kofshëve në Shqipëri – Heqja e Dhjamit të Kofshëve

Kirurgjia e ngritjes së kofshëve në Shqipëri është një procedurë e cila mund të ndihmojë në shtrëngimin dhe ngritjen e kofshëve. Në fund të procedurës së ngritjes së kofshëve, pacientët do të kenë hequr qafe lëkurën e tepërt në zonën e brendshme të kofshës. Zakonisht, ky lloj operacioni preferohet nga njerëzit që kanë përjetuar një humbje dramatike në peshën e tyre, e cila më pas ka bërë që indet në kofshët e tyre të shtrihen dhe të lirohen.

Kirurgjia e Liftit të Kofshëve në Shqipëri.

MOS PRISNI NË RRADHË!

Merrni një çmim dhe kuotim online, për vetëm 10 sekonda!

Mund të plotësoni formularin për të marrë një kuotim në vetëm 10 sekonda dhe ne do t'ju kontaktojmë së shpejti! 

Pse njerëzit bëjnë lifting të kofshëve?

Ndërsa plakemi, priremi të humbasim elasticitetin e lëkurës sonë. Në rastet kur dikush humbet një sasi të konsiderueshme peshe, lëkura në trupin e tij mund të zgjerohet. 

Edhe pse disa njerëz mund të përpiqen të rikthejne elasticitetin e lëkurës së tyre me stërvitje ose dietë, zakonisht kjo është e pamundur të arrihet Për të zvogëluar madhësinë e kofshëve dhe për të hequr qafe lëkurën e tepërt, një procedurë kirurgjikale është mënyra e vetme për të arritur rezultate optimale.

Shumë njerëz ndjehen të pakënaqur me lëkurën e varur në kofshët e tyre dhe për këtë arsye shmangin veshje te ndryshme si veshje sportive apo rrobat e banjës. Në mënyrë që të riktheni formën dhe madhësinë e dikurshme të kofshëve tuaja dhe të rifitoni vetëbesimin e humbur, një operacion për liftingn e kofshëve është zgjidhja perfekte për ju.

Procedura e ngritjes së kofshëve në Shqipëri.

Kush është i përshtatshëm për lifting të kofshëve?

Lifting i kofshëve është i përshtatshëm për individët që:

 • Janë të shëndetshëm fizikisht dhe mendërisht.
 • Kanë arritur peshën e tyre trupore optimale.
 • Kanë vendosur objektiva dhe pritshmëri realiste në lidhje me rezultatet e procedurës.
 • Po kërkojnë të heqin lëkurën e tepërt dhe depozitimin e dhjamit në kofshët e tyre.
 • Duan të përmirësojnë formën, madhësinë dhe pamjen e përgjithshme të kofshëve të tyre.
 • Duan të kenë rezultate afatgjata.

Kostoja e Lifting të Kofshëve në Shqipëri

Shqipëria ofron disa nga operacionet për lifting të kofshëve me çmimet më të përballueshme në rajon. Kostoja e një operacioni për lifting të kofshëve është e ulët në krahasim me vendet e tjera. Nëse zgjidhni trajtimin për lifting të kofshëve në klinikën tonë, do të merrni shërbime të shkëlqyera nga kirurgë të kualifikuar dhe të specializuar. 

Arsyeja pse çmimet për trajtimet e kirurgjisë estetike në Shqipëri janë shumë më të ulëta në krahasim me vendet e tjera është regjimi i ulët i taksave. Megjithatë, ju do të përfitoni konsultën falas, asistencë 24/7 nga një staf me mjekë dhe infermierë të kualifikuar si dhe ekspertizën më të mirë në kirurgjinë estetike në vend. 

Me pajisjet më të fundit dhe një ambient modern dhe steril, puna cilësore dhe profesionalizëmi janë të garantuara. Për një kosto specifike për trajtimin tuaj të lifting të kofshëve, mos hezitoni të kontaktoni klinikën tonë dhe ne do t'ju përgjigjemi në detaje çdo pyetjeje që keni.

Lift i kofshëve në Shqipëri para dhe pas

Çfarë përfshin operacioni për lifting të kofshëve?

Ky operacion përfshin dy procedura për të reduktuar dhjamin në kofshë dhe për të hequr lëkurën e tepërt. Në thelb, ky trajtim kombinon heqjen e lëkurës dhe procedurën e lifting të kofshëve.

Ekcizioni i lëkurës ka për qëllim të rregullojë lëkurën e lirshme ose të shtrirë në kofshë. Një kirurg do të bëjë prerje të matura për të riformuar dhe rimodeluar kofshët duke hequr lëkurën e tepërt. Ata gjithashtu do të skulpturojnë zonën duke krijuar një formë trupi të lidhur dhe të konturuar.

Kjo procedurë mund të kryhet në një zonë të vetme të kofshëve ose në të gjithë zonën e tyre. Ky operacion kryhet nën anestezi të përgjithshme dhe çdo shenjë lihet në zona të fshehura të trupit si për shembull në ijë ose nën vithe.

Shfaqja e këmbëve të bukura pas operacionit të ngritjes së kofshës.

Kirurgu juaj do të shqyrtojë sasinë e dhjamit dhe lëkurës së tepërt, gjendjen e lëkurës dhe elasticitetin e saj, si dhe pritshmëritë e pacientit në lidhje me rezultatet përpara se të vazhdojë me operacionin. 

Në përgjithësi, operacioni për lifting e kofshëve zgjat përafërsisht 2 orë. Përdoren qepje të tretshme, si dhe shirit dhe fasha kirurgjikale për të siguruar suportin e duhur.

Cilat janë disa nga elementet estetike që kirurgu juaj do të shqyrtojë?

Simetria

Kirurgët tanë ekspertë do të sigurohen që të japin rezultate optimale dhe simetrike. Kërkohet një planifikim dhe përgatitje e plotë për të llogaritur sasinë e saktë të lëkurës dhe dhjamit të tepërt që duhet hequr për një rezultat natyral dhe simetrik. Mjekët tanë do të sigurohen që të kryejnë të gjitha matjet e duhura dhe të marrin në konsideratë anatominë e trupit tuaj për një operacion të suksesshëm. 

Cikatrice

Për të arritur arritur rezultatet më të mira të mundshme, kirurgët tanë sigurohen që të minimizojnë çdo plagë apo shenjë të lënë pas. Duke bërë prerje në vende strategjike në trup, mbulohen shenjat e lëna nga një operacion për lifting të kofshëve. Zakonisht, kirurgët përpiqen të kufizojnë plagët në zona të tilla si ijë ose palosja e vitheve në mënyrë që ato të jenë të padukshme për syrin.

Shënimi i zonës së kofshës përpara operacionit në kofshë.

Keni nevojë për diçka tjetër?

Ketu mund te gjeni disa trajtime te tjera qe mund t'ju interesojne:

Gjatë konsultës suaj për lifting të kofshëve, duhet të siguroheni që të adresoni të gjitha pyetjet dhe shqetësimet tuaja në mënyrë që të kuptoni procedurën, çfarë përfshin ajo, rezultatet e mundshme, si dhe çdo përgatitje që duhet të bëni para procedurës. Mjekët tanë do të sigurohen që t'ju informojnë për gjithçka duhet të dini, megjithatë, disa pyetje që mund të bëni përfshijnë:

 

 • A jam një kandidat i përshtatshëm për trajtimin e lifting të kofshëve?
 • A janë të arritshme qëllimet dhe pritshmëritë e mia në lidhje me rezultatet e procedurës?
 • A do të duhen disa operacione apo një procedurë e vetme për të arritur rezultatet e dëshiruara?
 • A mund të shikoj disa fotografi të rezultateve para dhe pas operacionit për lifting të kofshëve?
 • Sa kohë do të më duhet të shërohem nga operacioni i lifting të kofshëve?
 • A ofroni asistencë 24/7 në rast të ndonjë emergjence?
 • Do të kem ënjtje apo shenja pas operacionit?
 • Çfarë duhet të bëj për t'u përgatitur për operacionin?

Ju mund të ndërmerrni hapat e mëposhtëm përpara operacionit për lifting të kofshëve:

 

 • Pirja e duhanit ul qarkullimin e gjakut dhe mund të pengojë procesin e shërimit. Kjo është arsyeja pse mjeku juaj mund t'ju rekomandojë që të shmangni duhanin para dhe pas operacionit.
 • Ndaloni përdorimin e çdo medikamenti që mund të nxisë gjakderdhjen, siç është aspirina.
 • Kontaktoni dikë që është i gatshëm t'ju shoqërojë në shtëpi pas procedurës dhe t'ju ndihmojë me shërimin tuaj të paktën për natën e parë pas operacionit.

Një operacion për lifting e kofshëve mund të zgjasë afërsisht 2 orë, megjithatë, koha e saktë për procedurën varet nga kompleksiteti i secilit rast.

Në ditët në vijim pas operacionit ju do të shihni rezultatet fillestare. Pas 6 javësh, rezultatet tuaja do të jenë më të dukshme, megjithatë, rikuperimi dhe përmirësimet do të jenë të vazhdueshme për 12 muajt e parë. 

Nëse siguroheni që të ruani peshën tuaj normale të trupit, rezultatet e një operacioni për lifting të kofshëve do të jenë plotësisht të përhershme. Mbani mend se elasticiteti i lëkurës tuaj do të ndryshojë me moshën. Megjithatë, këtë herë procesi i plakjes do të fillojë në një fazë ku kofshët tuaja janë të lidhura, kështu që do të duhet një kohë shumë e gjatë para se të vini re sërish efektet e plakjes.

KENI NEVOJË PËR KËSHILLA NGA EKSPERTËT TANË?

Konsultë falas online!

Plotësoni formën dhe ekspertët tonë të dedikuar do t'iu kthejnë përgjigje shumë shpejt! 

Upload a File

Limiti i per upload eshte 20mb.

By clicking the 'Submit' button below, I agree that a representative will contact me via email or phone calls to the phone number provided by me about medicaltourisminalbania.com services.
Enter the Captcha

KURSENI KOHëN. nDIHUNI Më MIRë.

Mos Prisni Në Rradhë!

Kurseni Kohë dhe Energji Duke Plotësuar Lehtësisht Formularin Tonë Të Kuotimit

sqAlbanian

KENI NEVOJË PËR KËSHILLA NGA EKSPERTËT TANË?

Merrni një kosto rreth procedurës tuaj nga mjekët tanë, pa pagesë.

Mënyra më e shpejtë Telefono tani ose WhatsApp

Upload a File

Limiti i per upload eshte 20mb.

By clicking the 'Submit' button below, I agree that a representative will contact me via email or phone calls to the phone number provided by me about medicaltourisminalbania.com services.
Enter the Captcha

Instagram & Facebook