Zbardhimi i dhëmbëve në Shqipëri

Ju keni mundësinë të shkëlqeni me një buzëqeshje të bardhë! Nëse po mendoni të investoni në dhëmbët tuaj, konsideroni zbardhimin e dhëmbëve në Shqipëri. Ju mund të na bashkoheni për një trajtim për zbardhjen e dhëmbëve ose ndoshta ndonjë trajtim tjetër dentar.

Zbardhja e dhembeve ne Shqiperi.

MOS PRISNI NË RRADHË!

Merrni një çmim dhe kuotim online, për vetëm 10 sekonda!

Mund të plotësoni formularin për të marrë një kuotim në vetëm 10 sekonda dhe ne do t'ju kontaktojmë së shpejti! 

Procedurë për Zbardhimin e Dhëmbëve në Tiranë, Shqipëri

Në rast se jeni lodhur duke menduar dy herë për të buzëqeshur në jetën tuaj të përditshme, për shkak të ngjyrës së verdhë apo shenjave të ndryshme, klinikat dentare në Shqipëri punojnë shumë për t'ju ofruar një kapitull të ri të buzëqeshjes suaj. Sipas problemit dentar që mund të keni, këtu mund të gjeni zgjidhjen dentare që keni kërkuar. Jeni të mirëpritur për të kryer zbardhjen e dhëmbëve në Shqipëri me dentistët dhe metodat më të mira. 

Pse Shqipëria është një vend i preferuar për trajtimet e zbardhimit të dhëmbëve?

Çfarë e bën Shqipërinë një destinacion të preferuar për këto lloj shërbimesh? Një nga faktorët më të rëndësishëm që luan një rol kyç në tërheqjen e pacientëve, jo vetëm rezidentë, por edhe nga vende të ndryshme të botës, është struktura e çmimeve duke e krahasuar atë me vendet e tjera. Gjithashtu, bëni një vizitë në faqet e internetit që tregojnë natyrën shqiptare për të mësuar më shumë se çfarë mund të bëni dhe do të mbeteni të kënaqur me shumë vende dhe aktivitete të ndryshme në të cilat mund të përfshiheni gjatë qëndrimit tuaj në Shqipëri. Nuk duhet të jesh vetëm një pacient, por edhe një vizitor që mëson historinë, kulturën.

Edhe pse Shqipëria është një vend i vogël, ju mund të zgjidhni lehtësisht llojin e aktiviteteve që preferoni. Ndoshta malet e bardha të veriut ose detet transparente të jugut. Dhe çka nëse jeni person i jetës së natës? Përgatitni pak energji sepse keni shumë punë për të bërë deri në mëngjes.

Nëse po pyesni veten për pagesën, organizimin e udhëtimit dhe detaje të tjera, thjesht hidhini një sy më poshtë.

Krahasimi para dhe pas trajtimit të zbardhjes së dhëmbëve me laser në Shqipëri

Pse të zgjidhni Shqipërinë për zbardhimin e dhëmbëve

Çmime të ulëta

Çfarë është zbardhimi i dhëmbëve? Është një proces i zbardhjes së ngjyrës së dhëmbëve të njeriut. Është një procedurë që ndihmon të gjithë njerëzit që kërkojnë të përmirësojnë pamjen e buzëqeshjes së tyre, ta bëjnë atë më të bardhë dhe tërheqëse. Ju keni të gjitha të drejtat të pyesni pse duhet të zgjidhni Shqipërinë, ndërkohë që ky shërbim ofrohet kudo në botë. Epo, kemi disa arsye të mira.

Avantazhi më i madh janë çmimet ekonomike. Po pyesni veten për koston e zbardhimit profesional të dhëmbëve në Shqipëri? Për shembull, një zbardhim profesional i dhëmbëve mund të kushtojë nga 15000 deri në 20000 lekë. Përveç kësaj, nëse keni të bëni me procedura për të cilat është e nevojshme për të qëndruar për një kohë të gjatë, si ato kirurgjikale, klinikat dentare ofrojnë transport me makina private dhe shoferë.

Teknologji moderne dhe zhvillim inovativ

Dëshironi të keni dhëmbë të bardhë? Klinikat shqiptare janë të gjitha të pajisura me pajisje moderne. Ata përdorin gjithashtu teknologji inovative, mënyra më e mirë për të zbardhur dhëmbët. Ato ju garantojnë rezultatet më të mira të zbardhimit edhe për dhëmbë të ndjeshëm. Të gjitha klinikat dentare në Shqipëri duhet të ndërtohen sipas standardeve mjekësore dhe profesionale për t'u hapur. Këto lloj teknologjish kanë nevojë për informacion të thellë në fushën e stomatologjisë, që do të thotë se dentistët tanë janë të sofistikuar dhe të aftë t'i trajtojnë ato me guxim. Ata kanë një përvojë të gjerë në lloje të ndryshme problemesh me të cilat mund të përballet një pacient. Duhen më shumë se 5 vjet për të përfunduar studimet dhe për t’u specializuar në fushën e stomatologjisë. Këto vite i bëjnë ata profesionistë dhe të specializuar për të marrë edhe rastet më sfiduese, procedurat e vështira apo trajtimet kozmetike. E gjithë kjo u jep një mundësi të mirë pacientëve ndërkombëtarë që të kenë një buzëqeshje perfekte me çmime mjaft të leverdisshme.

Stomatologët shqiptarë mund të flasin shumë gjuhë

Është e zakonshme që pacientët ndërkombëtarë të kenë probleme me gjuhën shqipe, por nuk ka asgjë për t'u shqetësuar. Zakonisht, dentistët në Shqipëri janë të aftë të komunikojnë në disa gjuhë të ndryshme. Mund të gjeni dentistë që flasin rrjedhshëm anglisht, italisht, greqisht, gjermanisht, frëngjisht- e kështu me radhë. Marrëdhënia e ndërtuar është unike, sepse një pacient italian, për shembull, nuk pret të gjejë një atmosferë miqësore ku mund të ndihet si në shtëpi duke folur gjuhën e tij amtare. Ky është një faktor kyç që i ndihmon dentistët shqiptarë të krijojnë besim me pacientët e tyre duke përdorur aftësi të tjera jashtë fushës së tyre. Gjithsesi, kur pacienti nuk mund të komunikojë me dentistët, klinika siguron një përkthyes në mënyrë që të ketë informacion të qartë për problemin e pacientit.

Gruaja duke buzëqeshur para dhe pas procedurës së zbardhjes së dhëmbëve në Tiranë.

Si është e mundur të kesh dhëmbë të bardhë me një çmim të ulët?

Dyshime? Janë të justifikueshme. Nuk është e zakonshme të merrni një zbardhim dhëmbësh profesional me një çmim ekonomik. Ju mund t’i thoni vetes: Produkt i lirë, cilësi e ulët. Epo, ne jemi këtu për t'ju vërtetuar të kundërtën. Kjo ndodh e gjitha për shkak të privilegjit të lartë të këmbimit valutor. Pacienti mund të marrë të njëjtin shërbim dentar me cilësi të lartë që është i disponueshëm kudo në botë, por me kosto më të ulëta, ndonjëherë me gjysmën e çmimit të tyre. Nëse e krahasojmë me trajtimet dentare në SHBA, kostoja mesatare është 650 dollarë dhe ndonjëherë mund të rritet mbi 1000 dollarë, gjithmonë në varësi të llojit të produktit të përdorur ose tarifave të dentistit. 650 euro dhe ndonjëherë mund të ngjitet 1000 euro, gjithmonë në varësi të llojit të produktit të përdorur ose tarifave të dentistit. Në Shqipëri këto çmime mund të jenë deri në 70% më pak. 

Faktori tjetër lidhet me koston e lirë dhe lehtësitë e jetesës. Nuk keni pse të shqetësoheni për të kursyer të gjithë pagën për 5 ditët e kaluara në Shqipëri për trajtimet dentare. Mjafton të kontrolloni rezervimet dhe të zbuloni se çmimet e hoteleve janë vërtet të përballueshme. Për shembull, mund të rezervoni një dhomë në kryeqytetin e Shqipërisë afër qendrës duke filluar me 933 lekë që janë më pak se 9€.

Mund të gjesh lehtësisht vende të lira për të ngrënë. Nëse trajtimet dentare në Shqipëri ju interesojnë, duhet të provoni patjetër ushqimin tradicional shqiptar. Ju sugjerojmët të njiheni me traditat dhe kulturën shqiptare. Si mund të jetë më mirë, nëse mund të merrni trajtimet tuaja dentare dhe të eksploroni një vend të ri me një çmim shumë të mirë?

Një faktor tjetër i rëndësishëm është mundësia për të shmangur pagesën për tarifa shtesë. Kjo është edhe një arsye e rëndësishme pse pacientët ndërkombëtarë zgjedhin Shqipërinë. Jo shumë vende e kanë atë. Është një fenomen që shqetëson shumicën e pacientëve dhe është qartësisht e pranueshme prej tyre të mendojnë se mund të investojnë atë shumë parash në gjëra të tjera, si për argëtim, në shtëpitë e tyre etj. Mundësia për t'u përballur me tarifa shtesë ekziston vetëm nëse pacienti ka nevojë për trajtim tjetër shtesë për të përfunduar trajtimin e tij në mënyrë që të jetë i suksesshëm. Edhe pse nuk ka nevojë të shqetësohet për kostot e tjera si tarifat e klinikës etj.

Gruaja duke buzëqeshur në një klinikë dentare në Shqipëri.

Keni nevojë për diçka tjetër?

Nëse po kërkoni për trajtime të tjera dentare, ne kemi gjithçka ju nevojitet!

Strukturë inovative dentare

Dëshironi të keni zbardhimin më të mirë të dhëmbëve? Ju mund t'i bashkoheni industrisë dentare shqiptare. Është i modernizuar dhe i përhapur. Ato përfshijnë të gjitha teknologjitë më të fundit për çdo trajtim dentar si procedurat e zbardhimit, implantet, fasetat etj. Dentistët për zbardhimin e dhëmbëve punojnë me sisteme zbardhuese të njohura globalisht për t'i dhënë pacientit rezultatin e dëshiruar, në mënyrë që të përmirësohet shëndeti juaj oral. Çfarë po pret? Thjesht duhet të rezervoni një takim dhe mund të takoni buzëqeshjen e ëndërruar për shumë kohë.

Një destinacion pushimi

Shqipëria është një destinacion i shkëlqyer për të kaluar pushimet tuaja. Veçantia e tij qëndron në faktin se mund ta vizitoni me familjen, miqtë, fëmijët etj. Ka shumë zgjedhje aktivitetesh. Nëse preferoni detin, mund të eksploroni dy lloje të tyre. Nëse dëshironi të kaloni kohë në natyrë, keni malet, pyjet dhe shumë më tepër. Pjesa më e mirë është se natyra ende ekziston e lirë me kafshë që shëtisin kudo. Shqiptarët janë të njohur për mikpritjen e tyre. Mënyra se si ata ju mirëpresin do t'i bëjë pushimet tuaja të ndihen si një shtëpi e re. Shumica e vizitorëve që kanë vizituar Shqipërinë një herë, e kanë bërë atë një destinacion të rregullt për pushimet e tyre. Kaq shumë gjëra për të parë dhe bërë!

Natyra e Shqipërisë është padyshim një nga më uniket. Ka disa vende të caktuara që duhet të vizitoni. Meqenëse Shqipëria është një vend i vogël, ju keni mundësinë të bëni një udhëtim dhe ta vizitoni lehtësisht nga veriu në jug. Nuk mund t'ju premtojmë se udhëtimi do të jetë i shkurtër, sepse do të shikoni me orë të tëra pamjet magjike që ofron natyra e Shqipërisë. Klinika dentare mund të gjeni të paktën në çdo qytet të Shqipërisë. Por nëse doni të zgjidhni një në kryeqytet, këtu keni disa gjëra që mund të bëni atje.

  1. Vizitoni Muzeun Kombëtar dhe mësoni për historinë e Shqipërisë
  2. Shëtisni nëpër rrugën Toptani
  3. Vizitoni muzeun e BunkArt dhe BunkArt 2
  4. Shikoni Liqenin Artificial
  5. Shijoni një pamje shumë të bukur nga mali i Dajtit
  6. Hani fruta dhe perime të freskëta në Pazarin e Ri
  7. Ngjitni Piramidën e Enver Hoxhës
  8. Argëtohu në lagjen Ish Blloku

Stomatologët shqiptarë kanë dëshmuar se janë të aftë të ofrojnë shërbimet më të mira dentare. Përveç kësaj ata befasojnë pacientët e tyre me çmimet më konkurruese. Rezervoni takimin tuaj, zbardhni dhëmbët dhe zbuloni një destinacion fantastik për t'u vizituar. 

Mund të themi lehtësisht se Shqipëria është një nga vendet që ofron çmimet më ekonomike. Për shembull, porcelani i shkrirë me kurora metalike kushton 180 dollarë ose 160 euro, kur në SHBA mund t'i gjeni 1000 dollarë. Zgjidh në mënyrë të zgjuar! Kurseni para shtesë duke arritur rezultatet më të mira! 

KENI NEVOJË PËR KËSHILLA NGA EKSPERTËT TANË?

Konsultë falas online!

Plotësoni formën dhe ekspertët tonë të dedikuar do t'iu kthejnë përgjigje shumë shpejt! 

Upload a File

Limiti i per upload eshte 20mb.

By clicking the 'Submit' button below, I agree that a representative will contact me via email or phone calls to the phone number provided by me about medicaltourisminalbania.com services.
Enter the Captcha

KURSENI KOHëN. nDIHUNI Më MIRë.

Mos Prisni Në Rradhë!

Kurseni Kohë dhe Energji Duke Plotësuar Lehtësisht Formularin Tonë Të Kuotimit

sqAlbanian

KENI NEVOJË PËR KËSHILLA NGA EKSPERTËT TANË?

Merrni një kosto rreth procedurës tuaj nga mjekët tanë, pa pagesë.

Mënyra më e shpejtë Telefono tani ose WhatsApp

Upload a File

Limiti i per upload eshte 20mb.

By clicking the 'Submit' button below, I agree that a representative will contact me via email or phone calls to the phone number provided by me about medicaltourisminalbania.com services.
Enter the Captcha

Instagram & Facebook