Kurora Zirkon në Shqipëri

Opsioni i kurorës me zirkoni në Shqipëri është një mendim i mrekullueshëm për të përmirësuar buzëqeshjen tuaj. Çmimi për kurorat e zirkonit në Shqipëri është deri në 70% më i ulët se vendet evropiane. Klinikat dentare në Tiranë janë mjaft të specializuara për këtë trajtim jashtë vendit dhe aktualisht numërojnë mijëra raste të suksesshme.

Kurora Zirkoni në Shqipëri.

MOS PRISNI NË RRADHË!

Merrni një çmim dhe kuotim online, për vetëm 10 sekonda!

Mund të plotësoni formularin për të marrë një kuotim në vetëm 10 sekonda dhe ne do t'ju kontaktojmë së shpejti! 

Ndërrimi i dhëmbëve të kurorës me zirkoni në Tiranë, Shqipëri

Nuk mund të vendosni për vendin ku do të bëni trajtimet tuaja? Epo, ne ju ofrojmë mundësinë e një eksperience të shkëlqyer me kurorat Zircon në Shqipëri. Është e vështirë kur nuk ndihesh rehat me veten, kur ke frikë të qeshësh sepse duhet të mendosh dy herë për të mos treguar dhëmbët. Klinikat dentare shqiptare ju mirëpresin t'i vizitoni dhe ju premtojnë se do t'ju kthejnë rehatinë dhe buzëqeshjen e ëndrrave tuaja. Ajo që e bën më të veçantë është fakti se nuk keni nevojë të paguani aq shumë për trajtimet tuaja. Shqipëria është një vend që ofron lehtësira veçanërisht për pacientët ndërkombëtarë të cilët duhet të udhëtojnë nga larg sepse besojnë në shërbimet e saj. Na besoni një herë dhe ne do ta ndërtojmë besimin përgjithmonë. Jepini vetes mundësinë për të përjetuar një vend të ri, kulturë të re dhe tradita të reja duke na zgjedhur ne për destinacionin e trajtimeve tuaja. 

Le të shohim pse Shqipëria është destinacioni i përsosur për trajtimin tuaj të kurorës me zirkon.

Para dhe pas kurorave të zirkonisë në Shqipëri.

Çfarë është një kurorë dhëmbësh Zirkoni?

Zirkoni është një oksid metali i bardhë, pluhur, i cili mban vendin e parë kur bëhet fjalë për krahasim me fabrikimin e kurorave të tjera qeramike. Është një material shumë i fortë, tepër rezistent dhe këto e bëjnë shumë të vështirë plasaritjen. Veçoritë e tij mekanike e bëjnë këtë material të duket si një dhëmb natyral dhe e bëjnë atë të përshtatshëm për të qenë edhe në pjesët e përparme dhe të pasme. Duke përdorur kurorat Zircon ju mund t'i garantoni vetes një buzëqeshje të bukur natyrale.   

Kurora e zirkonit në Shqipëri rezulton para dhe pas.

Kurorat e dhëmbëve zirkon- Sa kushtojnë në Shqipëri?

Është vërtet e vështirë kur bëhet fjalë për të paguar për shërbimin, apo jo? Kemi një lajm të keq dhe një të mirë për ju. E keqja është se të dyja llojet e trajtimeve janë vërtet të shtrenjta. Ju duhet të jepni shumë nga kursimet tuaja. Lajmi i mirë është se kjo nuk ndodh në Shqipëri. Kurorat e dhëmbëve me zirkon NUK janë të shtrenjta në Shqipëri. Ju mund të jeni mësuar të dëgjoni për çmimet e larta që kanë vende si SHBA, por klinikat dentare shqiptare ju ofrojnë çmimet më konkurruese. Ju mund t'i keni të dyja trajtimet me çmime të përballueshme dhe me cilësinë më të lartë të materialit.

Si funksionojnë kurorat e zirkonit në Shqipëri.

Disa avantazhe të Kurorës Zirkon

Forca dhe qëndrueshmëria

Ofron pesë herë më shumë forcë se porcelani duke e bërë kurorën e zirkonit një zgjedhje shumë të mirë për pacientët dentarë që mund të kenë kurora të thyera, të plasaritura ose të dëmtuaraduke qenë të bëra nga materiale të tjera.

Rezistencë shumë e mirë ndaj njollave

Zirkoni është një material që ka një aftësi më të lartë për t'i rezistuar njollosjes në krahasim me materialet e tjera qeramike ose akrilike. Mund të jetë e preferueshme për të gjithë ju që i kushtoni një rëndësi të madhe pamjes së buzëqeshjes tuaj. Materiali i reziston njollosjes nga pije të ndryshme si çaji, kafeja, vera dhe gjithashtu nga nikotina.

I mban dhëmbët tuaj origjinalë

Në përgjithësi, llojet e tjera të kurorave kërkojnë që të hiqet pak më shumë shtresë dhëmbi. Kjo ndodh për të pasur rezultate të mira. Dhëmbët rreth kurorës gjithashtu mund të kenë nevojë të përgatiten përpara vendosjes së kurorës. Po kurora e Zirkonit? E pra, ajo nuk ka nevojë për aq shumë heqje shtresash nga dhëmbët natyralë. Kjo ndodh për të mbajtur dhëmbët tuaj sa më natyralë dhe të shëndetshëm që është një prioritet thelbësor i stomatologëve.

Procesi i kurorës me zirkon në Shqipëri

Është hipoallergjik

Ajo që është vërtet e veçantë për zirkonin është aftësia për t'u përshtatur vërtet mirë me trupin e njeriut. Falë kësaj, materiali i zirkonit është kaq i popullarizuar dhe është pjesë e një numri të madh aplikimesh mjekësore. Disa pacientë janë vërtet të ndjeshëm ndaj disa materialeve. Me materialin e zirkonit ka më pak shanse për të pasur një përvojë alergjike.

Ajo ruan pamjen tuaj natyrale

Në thelb, zirkoni është një material i bërë nga aliazh metalik. Megjithatë ata kanë një performancë të shkëlqyer në ruajtjen e një pamjeje shumë natyrale. Për këtë arsye konsiderohet ndonjëherë si një kurorë qeramike e lidhur me efektet në pamje.

Pse të zgjidhni Shqipërinë për kurorën e Zirkonit?

Çmime të përballueshme

Klinikat dentare shqiptare mirëpresin çdo pacient dhe i premtojnë rezultatet më të mira me çmime të pabesueshme. Të gjithëve na ka ndodhur të paktën një herë në jetën tonë të shkojmë të kërkojmë të njëjtin produkt në dy vende të ndryshme dhe të marrim dy opsione të ndryshme për çmimin. Po, është vërtet e rrallë, por në Shqipëri mund të keni të njëjtat trajtime që gjenden në çdo vend të botës me çmimet më të ulëta. Ne mund ta bëjmë realitet këtë ëndërr. 

Gruaja duke buzëqeshur pasi ka bërë me sukses kurorat me zirkon në Shqipëri.

shtë gjithashtu prioriteti që ju japin klinikat dentare në Shqipëri. Ju mund të shmangni pagesën e tarifave shtesë. Ju do të duhet të paguani vetëm për gjërat që lidhen me trajtimet që do u nënshtroni. Gjithashtu nëse trajtimet tuaja zgjasin për një periudhë të gjatë kohore, ato ju mbështesin me transportin me makina private dhe shoferë. Ata do t'ju marrin me makina në klinikë, ndonjëherë edhe nga aeroporti në hotel e kështu me radhë. 

Klinikat dentare në Shqipëri janë të vetëdijshme që një pacient ndërkombëtar në krahasim me ato kombëtare duhet të paguajë edhe biletat, hotelin, ushqimin etj. Kjo është arsyeja pse prioriteti i tyre është t'ju bëjnë të ndiheni rehat jo vetëm në shërbimet e tyre profesionale që janë më të mirat, por duan të ndihmojnë edhe për anën tuaj ekonomike. Për më tepër, duhet theksuar se gjatë qëndrimit tuaj mund të keni shumë lehtësira që lidhen me çmimet shumë të lira të ushqimit, transportit dhe gjithashtu çmimet e hoteleve janë vërtet të përballueshme. 

Kurorë me zirkoni para dhe pas.

Ju do të jeni në gjendje të bëni trajtimet tuaja me çmime shumë të përballueshme, mund të udhëtoni brenda vendit me kosto të të pabesueshme dhe të keni përvojën më të mirë ndonjëherë që një vend mund t'ju ofrojë.

Strukturë inovative dentare

Shëndeti është mbi të gjitha. Kjo është arsyeja pse është shumë e rëndësishme të zgjidhni njerëzit e duhur që kanë të bëjnë me të. Klinikat dentare në Shqipëri janë ndërtuar me strukturat më inovative. Ata operojnë me teknologjitë më të fundit, pasi shumica e stomatologëve kanë studiuar jashtë vendit. 

Ata investuan shumë në klinikat e tyre për t'ju premtuar trajtimet më cilësore. Nëse zgjidhni klinikat shqiptare si destinacion për shërbimin dentar, gjatë trajtimeve tuaja do të kuptoni strukturën e zgjedhur shumë mirë me të cilën punojnë. Pas rezultateve përfundimtare do të kuptoni pse klinikat shqiptare janë zgjedhja e duhur.

Rezultatet e restaurimit të buzëqeshjes duke përdorur kurorat dentare me zirkon.

Një destinacion i bukur për t'u vizituar

Shqipëria është një nga vendet më të bukura në Evropë. Është një kryevepër e fshehur e natyrës. Shqiptarët janë kujdesur prej vitesh që të ruajnë natyrën e tyre të paprekur dhe të promovojnë kulturën dhe traditat e tyre unike. Gjatë qëndrimit tuaj mund të bëni një udhëtim për të parë vendet më të pabesueshme ndonjëherë. Ju mund të ftoni miqtë dhe familjen tuaj, pasi Shqipëria konsiderohet si një nga vendet më pak të rrezikshme në Evropë. 

Shndërroni vizitën tuaj te dentisti në një eksperiencë të paharrueshme. Ndërtoni kujtime të reja, relaksoni mendjen tuaj në detet e mahnitshme dhe merrni pak ajër të pastër duke u ngjitur në malet e bardha të Shqipërisë. Shfrytëzojeni mundësinë që ju jepet si një shans për të relaksuar mendjen, për të njohur më shumë për kulturat dhe traditat e vendeve të tjera. Ju mund të zgjidhni midis të qenit një pacient ose të jeni turist që ka ardhur për të vizituar një vend të ri. Ne ju sigurojmë se kthimi juaj do të jetë me një buzëqeshje të bukur tërheqëse dhe plot momente të paharrueshme në mendjen tuaj.

Buzëqeshja pas kurorave dentare të bëra me zirkon.

Stomatologët tanë mund të flasin shumë gjuhë

Nëse keni një konsultë në klinikat dentare shqiptare mund të vini re se shumica e dentistëve mund të komunikojnë në shumë gjuhë. Ata mund të flasin gjuhë të huaja të ndryshme si italisht, greqisht, gjermanisht etj. Ata përdorin aftësitë e tyre personale jashtë fushës së tyre për të ndërtuar një marrëdhënie të mirë dhe sa më të ngrohte mes tyre dhe pacientëve. Por çfarë nëse ata nuk e dinë gjuhën tuaj? 

Asgjë për t'u shqetësuar! Klinikat dentare në Shqipëri ofrojnë përkthyes për të paktën 9 gjuhë. Prioriteti i tyre është fillimisht të kuptojnë qartë informacionin që pacienti jep në lidhje me rastin që po kalon, për të garantuar opsionin e duhur për të në mënyrë që t’i mundësojë rezultatet më të mira. Pra, nuk ka mundësi për keqkuptime gjatë konsultimit. Bashkohuni me ne një herë dhe do të dëshironi të na bashkoheni përgjatë gjithë eksperiences tuaj dentdare. 

Keni nevojë për diçka tjetër?

Nëse po kërkoni për trajtime të tjera dentare, ne kemi gjithçka ju nevojitet!

Meqenëse zirkoni është një material shumë i qëndrueshëm me forcë dhe jetëgjatësi të jashtëzakonshme, mund të zgjasë nga 10 deri në 15 vjet dhe ndonjëherë mund të jetë edhe gjatë gjithë jetës. Kurora E-max mund të zgjasë nga 5 deri në 15 vjet ose edhe më gjatë. Është një zgjedhje e mirë kur rasti ka të bëjë me një njollë ose një dëmtim të dhëmbëve të përparmë. Sigurisht që në të dyja rastet kjo vlerësohet kur pacientët kanë kujdes të mirë oral dhe dëgjojnë udhëzimet e dentistit.

Kurorat Zirkon dhe E-Max janë të dyja më të shtrenjta se ato tradicionale, por ia vlen për shkak të jetëgjatësisë. Në rast se krahasojmë të dyja kurorat, kurorat E-Max janë më të shtrenjtat.

Në përgjithësi, kurorat qeramike që shpesh konsiderohen dhe preferohen nga pacientët ofrojnë pamjen më natyrale.

KENI NEVOJË PËR KËSHILLA NGA EKSPERTËT TANË?

Konsultë falas online!

Plotësoni formën dhe ekspertët tonë të dedikuar do t'iu kthejnë përgjigje shumë shpejt! 

Upload a File

Limiti i per upload eshte 20mb.

By clicking the 'Submit' button below, I agree that a representative will contact me via email or phone calls to the phone number provided by me about medicaltourisminalbania.com services.
Enter the Captcha

KURSENI KOHëN. nDIHUNI Më MIRë.

Mos Prisni Në Rradhë!

Kurseni Kohë dhe Energji Duke Plotësuar Lehtësisht Formularin Tonë Të Kuotimit

sqAlbanian

KENI NEVOJË PËR KËSHILLA NGA EKSPERTËT TANË?

Merrni një kosto rreth procedurës tuaj nga mjekët tanë, pa pagesë.

Mënyra më e shpejtë Telefono tani ose WhatsApp

Upload a File

Limiti i per upload eshte 20mb.

By clicking the 'Submit' button below, I agree that a representative will contact me via email or phone calls to the phone number provided by me about medicaltourisminalbania.com services.
Enter the Captcha

Instagram & Facebook